نمایش خانگی
واکنش تهیه‌کننده «ساخت ایران3» به اعتراض نمایندگان ایرانشهر و چابهار

توهینی در کار نیست

بعد از اعتراض نمایندگان مردم ایرانشهر و چابهار به انتشار تصویر نادرست از لباس زنان بلوچ در قسمت‌های اخیر «ساخت ایران 3»، تهیه‌کننده این سریال به این حواشی واکنش نشان داد.

به گزارش فیلم‌نیوز، سکانس‌هایی از سریال «ساخت ایران 3» که از لباس زنان بلوچ به عنوان یک ابزار برای جابه‌جایی مواد مخدر و قاچاق استفاده شده بود با واکنش اهالی سیستان و بلوچستان روبه‌رو شد. در ادامه اعتراض‌ها نماینده‌های مردم ایرانشهر و چابهار در مجلس به عوامل سریال معترض شدند و گفتند که منتظر عذرخواهی عوامل سریال «ساخت ایران 3» و مسئولان مربوط به این ماجرا هستند.

بالاخره سید امیر پروین‌حسینی، تهیه‌کننده سریال «ساخت ایران» مطلبی در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و در این باره توضیح داد. او نوشت: «من سید امیر پروین حسینی -که سال‌های سال برای شادی و خنداندن همه مردم ایران، فیلم و سریال ساخته‌ام- متهم شده‌ام که در آخرین کارم (یعنی سریال ساخت ایران ۳) به لباس شما توهین کرده‌ایم. آنهایی که من و عوامل سریال را می‌شناسند، از عشق و علاقه ما به هموطنان سیستان و بلوچستانی آگاه هستند. اما برای کسانی که ما عاشقان اقوام ایران را کمتر می‌شناسند این توضیحات را می‌دهم. ما در سریال «ساخت ایران ۳» از این لباس استفاده کردیم چون آن را یک اثر هنری می‌دانیم، از لباس زنان بلوچ بهره بردیم چون آن را اثر با ارزشی می‌دانیم که قابلیت انتقال به کشورهای دیگر را دارد، قاچاقچیان هم از این لباس‌ها (به بهانه فروش و سوغات) استفاده کردند که پوششی باشد برای کارهایشان. هدف مشخص ما در سریال «ساخت ایران» همین بوده است.»

حالا باید منتظر باشیم و ببینیم پاسخ پروین حسینی توانسته است نمایندگان ایرانشهر و چابهار را قانع کند و قائله ختم به خیر می‌شود یا آنها کماکان منتظر عذرخواهی خواهند بود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید