نمایش خانگی
درباره حال و هوای اولین قسمت سریال «روزی روزگاری مریخ» و واکنش‌های اولیه مخاطبان به آن

قضاوت سخت و کمی زود است / آیا با «مسافران» دیگری روبه رو هستیم؟

پیمان قاسم‌خانی بارها ثابت کرده که تبحر زیادی در نگارش موقعیت‌های فانتزی کمدی دارد و حالا در «روزی روزگاری مریخ» چنین تجربه‌ای را به شیوه دیگری از سر گذرانده است.، با اینحال قضاوت درباره آن سخت و البته کمی زود است.

به گزارش فیلم‌نیوز، قسمت اول سریال «روزی روزگاری مریخ» به کارگردانی مشترک پیمان قاسم‌خانی و محسن چگینی، سه‌شنبه 21 تیر منتشر شد. از آنجایی که سریال بدون اطلاع قبلی و حتی انتشار تیزرهایش، به صورت ناگهانی توسط پلتفرم‌ها منتشر شد، هیچ پیش‌زمینه‌ای درباره آن وجود نداشت. به همین دلیل هم خیلی‌ها با تماشای فضای جدید آن غافلگیر شدند.

قاسم‌خانی بعد از تجربه موفق همکاری با سام درخشانی در «پژمان»، «خوب‌، بد، جلف»، «خوب‌، بد، جلف: ارتش سری» و «خوب، بد، جلف: رادیواکتیو» برای این سریال هم او را به عنوان نقش اصلی انتخاب کرده است.

ناصر خلافکاری است که به خاطر پول با زنی قلدر ازدواج کرده و رابطه‌شان برمبنای زدوخورد شکل گرفته است. او بعد از دزدیدن طلاهای زنش فرار می‌کند تا آخرین قمار زندگی‌اش را انجام دهد. از طرف دیگر ماجرا در مریخ به شیوه دیگری پیش می‌رود. زنی به اسم لونا در آنجا مرکز مشاور املاک دارد و زمین‌های مریخ را اجاره می‌دهد.

فضای بخش اول با بخش دوم هم به لحاظ ساختار و هم محتوا کاملا متفاوت است و باید دید قاسم‌خانی و چگینی چطور میان این دو وضعیت ارتباط ایجاد کرده‌اند.

ویشکا آسایش که پیشتر در «ورود آقایان ممنوع» و «خوب، بد، جلف» همکاری موفقی با قاسم‌خانی داشت، حالا با گریمی متفاوت در دو نقش لونا و مادر لونا در این سریال بازی کرده است. دیالوگ‌های میان این مادر و دختر از جمله نکات جذاب قسمت اول است.

در قسمت اول صرفا اطلاعاتی درباره شخصیت‌ها داده می‌شود و موقعیت و فضای سریال معرفی می‌شود و در قسمت دوم تازه وارد ماجراهای اصلی می‌شویم.

واکنش‌ها نسبت به قسمت اول متفاوت است. برخی غافلگیر شده‌اند و هنوز نتواسته‌اند با فضای آن ارتباط بگیرند، برخی به شباهت میان این سریال با «مسافران» رامبد جوان که براساس فیلمنامه پیمان قاسم‌خانی نوشته شده بود اشاره کرده‌اند و برخی دیگر هم نوشته‌اند بعد از مدت‌ها با یک اثر متفاوت روبه‌رو شده‌اند و از اینکه قاسم‌خانی با چنین ساز و کاری سریال ساخته از او تمجید کرده‌اند. قسمت دوم این سریال، امروز منتشر شده است.

فیلم‌نیوز

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید