نمایش خانگی
در قسمت سیزدهم روزی روزگاری مریخ اتفاق افتاد

کنایه تند و تیز به آقازاده‌های خارج نشین از زبان « لونا»

قسمت سیزدهم مجموعه «روزی روزگاری مریخ» کنایه‌ای داشت به خرید ملک و رویه زندگی فرزندان برخی مسئولان در کشورهای خارجی؛ زمینی‌هایی که روزگاری به نام تحصیلات، گرانترین املاک را در مریخ و منظومه شمسی می‌خرند.

به گزارش فیلم‌نیوز، در«روزی روزگاری مریخ» دنیا به شیوه‌ای پیش می‌رود که زن‌ها همه‌کاره دنیا هستند و به طور کلی روی کلیشه برعکس شرایط زندگی ما بنا شده.

آنچه اهمیت دارد این است که طبق تخیل سازندگان این سریال، سیصد سال دیگر کماکان پدیده آقازادگی وجود خواهد داشت، منتها در آن زمان با توجه به اهمیت زنان، نام آنها به بانوزاده تغییر می‌کند.

ماجرا از این قرار است که چند بانوزاده زمینی به مرکز املاک مریخ می‌روند و سه ملک می‌خرند. موقع بازگشت، از مریخی‌ها می‌خواهند که به کسی چیزی از این خرید نگویند چون مادرشان روی این مسئله حساس است.

کارمندان املاک مریخ معتقدند که بهترین خریدار ملک در مریخ و البته در کل منظومه شمسی، بانوزاده‌های زمینی هستند. به گفته آنها بانوزاده‌های زمینی در ابتدا به اسم تحصیلات به مریخ می‌آیند و می‌گویند حضورشان موقتی است و بعد از تحصیلات برمی‌گردند تا به سیاره‌شان خدمت کنند.

با این‌حال طبق گفته لونا، یکی از کارمندان مرکز املاک مریخ، آنها به شدت به تحصیلات تکمیلی علاقه‌مندند و هیچ‌کس یادش نمی‌آید تحصیلات یک بانوزاده زمینی روزی به پایان رسیده باشد و او به زمین برگشته باشد.

آنها معتقدند وقتی یک بانوزاده زمینی به طورشان بخورد انگار به یک معدن پلوتونیوم دست پیدا کرده‌اند. چون هم خوش‌حسابند و هم به موقع پرداخت می‌کنند منتها همه پولشان در یک بانک نیست و خورد خورد از بانک‌های مختلف پول را پرداخت می‌کنند.

سریال «روزی روزگاری مریخ» » به کارگردانی مشترک پیمان قاسمخانی و محسن چگینی از محصولات مشترک نماوا و فیلیمو است که روزهای سه شنبه منتشر می‌شود. تاکنون 13 قسمت از این سریال پخش شده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید