نمایش خانگی
روایت بازیگر نقش اسی «روزی روزگاری مریخ» از جذابیت‌ها و محدودیت‌های ساخت این سریال

امیر نوروزی: «اسی» از من دوراست، سعی کردم درکش کنم

بازیگر نقش اسکندر در سریال «روزی روزگاری مریخ» گفته سعی اش بر این بوده که با وجود دور بودن از شخصیت« اسی»، او را کاملا درک کند. به نظر او نقاط ضعف اسی نقطه مهمی در کمدی است زیرا باعث کاریزماتیک شدن کاراکتر می‌شود.

به گزارش فیلم‌نیوز، امیر نوروزی، بازیگر نقش اسکندر یا همان اسی در سریال «روزی روزگاری مریخ» در گفت‌وگو با نماوامگ به نکات جالبی درباره شخصیت اسی اشاره کرده: «شخصیت اسکندر یا همان اسیِ مودب، قانونمند، ترسو، خجالتی و تو سری‌خور است، او با وجود اینکه باهوش تر از بقیه است نمی‌تواند حقش را بگیرد و هیچکس او را جدی نمی‌گیرد.»

او توضیح داده: «من سعی کردم همه ویژگی‌های شخصیت اسی را در رفتارم لحاظ کنم و او را در موقعیت‌هایی که قرار می‌گیرد، هرچند دور از زندگی واقعی و شخصی خود، درک کنم. در واقع نقاط ضعف اسی نقطه مهمی در کمدی است زیرا باعث کاریزماتیک شدن کاراکتر می‌شود.»

نوروزی درباره دکوری که برای مریخ طراحی شده توضیح داده: « این سریال نمایی از چهارصد سال بعد است. پرداختن به آینده تخیل است و ما هرآنچه را که تصور کنیم، خواهیم ساخت چه ساده چه پیشرفته. پیشرفت تکنولوژی نیز به همین شکل رخ داده است، در گذشته هرآنچه که می‌خواستند بسازند به تاریخچه‌اش مراجعه می‌کردند تا ببینند چه چیزی شبیه به آن ساخته شده است و رنگ دکورها و نمای آنها در سریال ما به همین دلیل تداعی‌کننده کار کودک است زیرا که از خانه‌های ساده زمین الهام گرفته است.»

امیر نوروزی همراه با عبدالله روا در نمایی از سریال کمدی «روزی روزگاری مریخ»

به نظرش برای ساخت یک دکور بسیار سطح بالا برای مریخ نیاز به بودجه زیادی است که چنین بودجه‌ای تامین نمی‌شود: « در هر پروژه‌ای که کار کنید متوجه می‌شوید، طراحی دکور و لباس جزو بخش‌هایی هستند که بودجه کمتری را به آن‌ها اختصاص می‌دهند ولی این قطعا درست نیست و پروژه‌ای که می‌خواهد دنیای جدیدی را به تصویر بکشد، نیازمند تجهیزات جدید و به‌روز است و باید از دکورهای گران‌تر و پیشرفته‌تری استفاده شود اما نبودن عناصر و قیمت بالای آن‌ها برای سازندگان به صرفه نیست. ایجاد چنین فضایی، انتخابی‌ست که سازندگان این سریال کردند و به میزان سرمایه موجود، سعی در انجام بهترین‌ها بوده است.»

او درباره سلیقه مخاطبان در کمدی هم گفته: «در این سریال سعی کردیم کمدی که ارائه می‌کنیم مبتذل و سطح پایین نباشد و طنزی متناسب با جهانی که برای مخاطب تعریف کرده‌ایم، داشته باشیم اما متاسفانه مخاطب کمدی در این روزها فقط به شوخی‌های جنسی، کلامی یا بدنی و یا شوخی‌های دست چندم سیاسی می‌خندد که هیچ کدامشان هیچ ثمره‌ و پیشرفت اجتماعی ندارند.»

قسمت نهم سریال «روزی روزگاری مریخ» به کارگردانی مشترک پیمان قاسمخانی و محسن چگینی، سه شنبه بیست و دوم شهرماه 1401 توزیع شد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید