نمایش خانگی
فیلمنامه نویس سریال مطرح کرد

«راز بقا » در تلویزیون بیشتر دیده می شد

امیر وفایی فیلمنامه نویس سریال «راز بقا » معتقد است که این سریال در صورتیکه از تلویزیون پخش میشد مخاطب بیشتری پیدا می کرد.

امیر وفایی که این روزها به عنوان نویسنده سریال «راز بقا» را از پلتفرم «فیلمنت» در حال نمایش دارد ، در گفت وگویی که با خبرگزاری مهر انجام داده به شکلی غیر مستقیم گفته که اگر این سریال از تلویزیون پخش می شد مخاطب بیشتری پیدا میکرد.

وفایی در پاسخ به این سوال که چقدر علاقه داشته که «راز بقا» از تلویزیون پخش شود گفته :«مخاطب تلویزیون عجیب و غریب است و هنوز با پلتفرم‌ها قابل مقایسه نیست، بازتابی که از تلویزیون می‌گیریم به مراتب بیشتر است و گاهی دریایی از کامنت و نظر به سمت شما می‌آید. بیننده تلویزیون خیلی بیشتر است اما در شرایط عادی است که می‌توان انتخاب کرد که در تلویزیون کار کنید که مخاطب بیشتری داشته باشید یا در بستری دیگر که آدم های محدودتری اثرتان را می بینند.»

او در ادامه به خط و مرزهای ممیزی در فضای پلتفرم ها و تلویزیون اشاره داشته و گفته :«خط قرمزها گاهی در پلتفرم و تلویزیون انگار موازی هم هستند، البته این مسئله نسبی است، یک روز یک چیز ممیزی نمی‌شود، فردایش در همان پلتفرم هم ممیزی می‌شود. در تلویزیون هم گاهی همین قدر سلیقه‌ای است و بستگی دارد که آدمی که بالای سر کار است چه کسی باشد چون ناظران پخش در تلویزیون هم ممکن است بی هیچ دلیلی کاری را تایید کنند یا تایید نکنند.»

«راز بقا» یکی از موفق ترین سریال های کمدی تولید شده در شبکه نمایش خانگی است

وفایی در پایان این مصاحبه درباره روند نگارش فیلمنامه فصل چهارم «نون خ» که گفته می شود برای پخش در نوروز و رمضان 1402 آماده خواهد شد هم توضیحاتی داده است : « ما فعلا به قصه «نون.خ» فکر می‌کنیم، از آنجایی که در فصل‌های قبل از این سریال استقبال شده است کار سختی داریم و با وسواس باید جلو برویم. چراکه مخاطب به محض اینکه حس کند فصل جدید به خوبی قبلی‌ها نیست به آن انتقاد خواهد کرد.»

سریال راز بقا با فیلمنامه ای از امیر وفایی به کارگردانی سعید آقاخانی سال گذشته جلوی دوربین رفت. پخش این سریال همزمان با شروع سال 1401 شروع شد و تا الان 9 قسمت از آن پخش شده است. بهرام افشاری، حسن معجونی، نیما شعبان نژاد، سعید آقاخانی و… در این سریال بازی دارند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید