نمایش خانگی
فصل اول سریال «پوست شیر» با پخش قسمت هشتم به سرانجام رسید

پایان فصل یک در نقطه حساس / فرجام انتحار نعیم چه می‌شود؟

فصل اول سریال «پوست شیر» به کارگردانی جمشید محمودی با پخش قسمت هشتم  در نقطه‌ای حساس به پایان رسید.

به گزارش فیلم‌نیوز، در پایان قسمت هشتم سریال «پوست شیر»، زمانی که سریال در نقطه‌ای حساس قرار گرفت، نوشته‌ «پایان فصل اول» روی صفحه قرار گرفت تا مخاطبان برای حدس وقایع بعدی تا ابتدای فصل دوم در تعلیق باقی بمانند.

«پوست شیر» سومین سریال برادران محمودی و اولین تجربه سریال‌سازی آنها برای شبکه نمایش خانگی بود که در فصل اول با استقبال زیادی روبه‌رو شد. آنهایی که دو سریال قبلی برادران محمودی یعنی «سایه‌بان» و «دلدار» را از تلویزیون تماشا کرده‌اند به‌خوبی می‌دانند که «پوست شیر» هم به لحاظ سوژه و هم ساختار و محتوا چند گامی جلوتر از دو سریال قبلی است.

بخش مهمی از موفقیت سریال به سوژه جذاب و انسانی آن برمی‌گردد که به طور کامل احساسات مخاطبان را درگیر می‌کند. داستان روی قتل یک دختر بنا شده؛ آنهم دختر پدری تنها که سال‌ها در زندان به انتظار دیدار او روز را به شب رسانده و حالا که بالاخره بعد از پانزده سال مجال دیدار او را پیدا کرده، در اولین تجربه سفر مشترکشان او را از دست می‌دهد.

چرایی قتل دختر و خرده‌روایت‌هایی از زندگی مادر، دوست، مامور پلیس و … که هرکدام می‌تواند سرنخی برای رسیدن به معمای این قتل باشد کاملا درست و دقیق در هم تنیده شده و از این جهت است که هیچ‌کدام از این هشت قسمت، خسته‌کننده و ملال‌انگیز به نظر نمی‌رسد.

هادی حجازی‌فر با بازی در نقش نعیم، یکی از مهمترین برگ‌های برنده سریال است. نعیم بعد از یک سرخوردگی کوتاه مدت، چند روزی را در شور و شعف زندگی کنار دخترش می‌گذراند و بلافاصله وارد مرحله‌ای می‌شود که ابتدای آن شوکی بزرگ از مرگ دختر است و سپس خشم و انتقام از قاتلی که به گمان او پلیس توانایی یافتنش را ندارد. نعیم به عنوان شخصیتی عصیانگر، اسلحه به دست می‌گیرد و خودش وارد میدان می‌شود و همین نمایش جذاب عصیانگری امتیازی مثبت برای حجازی‌فر به ثبت می‌رساند.

بازی شهاب حسینی در نقش مامور پلیسی به نام محب که دخترش قربانی یک قاتل زنجیره‌ای است هم یکی دیگر از برگ برنده‌هاست. محب پیش از اینکه یک مامور پلیس باشد، پدری داغدار است و این داغ روی دل را به خوبی منتقل می‌کند. او شباهتی به تصویر کلیشه‌ای که بارها از پلیس دیده‌ایم ندارد. نعیم را درک می‌کند اما از طرف دیگر نمی‌تواند مزاحمت‌هایی که در مسیر پرونده ایجاد می‌کند را بپذیرد.

شهاب حسینی در نقش سرگرد«محب مشکات» حضوری متفاوتی را در پوست شیر تجربه کرده است

فصل اول سریال در جایی به پایان می‌رسد که تلاش‌های نعیم و محب از مسیرهای متفاوت برای رسیدن به قاتل دختر، به یک نقطه می‌رسد و حالا نعیم اسلحه به دست می‌گیرد تا قبل از اینکه پرونده قاتل دخترش وارد مراحل قانونی شود خودش با دست خودش انتقام بگیرد. هنوز نمی‌دانیم در ابتدای فصل دوم سریال، کار نعیم با این اسلحه به کجا خواهد رسید.

«پوست شیر» به کارگردانی جمشید محمودی و تهیه‌کنندگی نوید محمودی، چهارشنبه‌ها در پلتفرم فیلم‌نت منتشر می‌شد. حالا باید دید فصل دوم سریال چه زمانی شروع خواهد شد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید