نمایش خانگی
همزمان با پخش جهانی اتفاق افتاد

پینوکیو به شبکه نمایش خانگی آمد

لایو اکشن «پینوکیو» به کارگردانی رابرت زمکیس با بازی تام هنکس در نقش پدر ژپتو وارد شبکه نمایش خانگی شد و پلتفرم‌های نماوا، فیلمنت و فیلیمو آن را عرضه کردند.

به گزارش فیلم‌نیوز، لایو اکشن «پینوکیو» تازه‌ترین محصول کمپانی « والت دیزنی پیکچرز» است که همزمان با اکران آنلاینش در سرویس استریم «دیزنی پلاس» توسط پلتفرم‌های «نماوا»، «فیلیمو» و«فیلمنت» نیز عرضه شده است.

این فیلم تازه‌ترین پروژه والت دیزنی در زمینه ساخت لایو اکشن است که به کارگردانی«رابرت زمکیس» آماده نمایش شده است. زمیکس با نگاهی به کتاب «پینوکیو» نوشته «کارلو کولودی» فیلمنامه این فیلم را با همکاری«کریس ویتز» نوشته و آن را جلوی دوربین برده است. در این فیلم «تام هنکس» نقش «پدر ژپتو» پیرمرد نجاری که پینوکیو را می‌سازد بازی کرده و «جوزف گوردون لویت» هم نقش وجدان بیادر پینوکیو را بازی می‌کند. نقش روباه مکار و گربه نره را هم به طور همزمان «کیگان-مایکل کی» بازی کرده است.

قصه این فیلم هم به مانند نسخه‌های انمیشنی و کتاب از همان جایی شروع می‌شود که پدرژپتو در کارگاه نجاری‌اش یک عروسک چوبی می‌سازد. او نام «پینوکیو» را برای این عروسک انتخاب می‌کند. این عروسک به حرف می‌آید و مونس تنهایی پیرمرد می‌شود. عروسک چوبی اما یک آرزوی بزرگ دارد و آن تبدیل شدن به یک پسربچه واقعی است. آرزوی عروسک به حقیقت می‌پیوندد و پینوکیو به یک پسر بچه واقعی تبدیل می‌شود.

لایو اکشن «پینوکیو» بعد از انتشار آنطوریکه باید مورد استقبال منتقدین و مخاطبان قرار نگرفت. کاربران سایت «IMDB » به این فیلم نمره متوسط رو به پایین 5.2 از 10 را دادند و در سایت «راتن تومیتوز» نیز امتیاز ضعیف 30 درصد رضایتمندی را کسب کرده است.

واکنش منتقدان هم به فیلم چندان خوشایند نیست. «آدرین هورتون» درباره آن نوشته :« بازسازی تازه از این انیمیشن کلاسیک فرصتی را فراهم آورده تا بتوان اشتباهات قدیمی در اثر قبلی را اصلاح کرد اما ترکیب جلوه‌های لایو اکشن و دیجیتالی سبب شده تا این فیلم بسیار عجیب و غریب به نظر برسد.» تارا بنت دیگر منتقدی است که به انتقاد از این اثر پرداخته و نوشته: «داستان اصلی همچنان عالی و جذاب باقی مانده اما فیلم «پینوکیو» نتوانسته آن را به خوبی بازگو کند. هر تلاش ناموفقی برای مدرنیته کردن پیام زیبای این داستان به ما یادآور می‌شود که این داستان نیازی به به‌روز شدن ندارد.»

فیلم «پینوکیو» در حال حاضر به زبان اصلی و با زیرنویس فارسی روی پلتفرم‌های نماوا، فیلیمو و فیلمنت عرضه شده و به نسخه دوبله آن عرضه می‌شود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید