نمایش خانگی
فیلمی دیگر از داریوش مهرجویی وارد شبکه نمایش خانگی شد

آغاز پخش آنلاین «میکس» / روایتی متفاوت از آماده سازی فیلم‌ها برای حضوردر جشنواره فیلم فجر

پخش آنلاین فیلم «میکس» ساخته داریوش مهرجویی به شکل اختصاصی از طریق پلتفرم «فیلمنت» شروع شد، این فیلم روایتی است متفاوت از چگونگی آماده سازی فیلم‌ها برای حضور در جشنواره فیلم فجر.

به گزارش فیلم‌نیوز، پلتفرم «فیلمنت» در ادامه تکمیل آرشیو فیلم‌های داریوش مهرجویی، از صبح یکشنبه سیزدهم آذرماه 1401 پخش آنلاین فیلم«میکس» را شروع و این ساخته داریوش مهرجویی را به شکل اختصاصی عرضه کرد.

داریوش مهرجویی فیلم «میکس» را در سال 1378 جلوی دوربین برد. او در این فیلم به روایت چگونگی آماده سازی فیلم‌ها برای حضور در جشنواره فیلم فجر پرداخته است. داستان فیلم «میکس» از این قرار است :« چند روز بیشتر به شروع جشنواره نمانده و فیلمی که خسرو ساخته در مرحله صداگذاری دچار مشکل شده، فرسودگی دستگاه‌های فنی، قطع و وصل مدام برق، آماده نبودن موسیقی متن و خستگی عوامل فنی که به‌طور شبانه‌روزی مشغول به کار هستند باعث ایجاد فضایی پرتنش و عصبی‌کننده شده‌است. از سوی دیگر الزام حضور فیلم در جشنواره که شرط لازم برای نمایش عمومی آن در سال آینده است، باعث شده تهیه‌کننده هم لحظه به لحظه فشار بیشتری برای آماده شدن فیلم به خسرو وارد کند، در حالی که هنوز مونتاژ فیلم کامل نشده و حتی چند صحنه‌ای را که در مراحل آخر فیلمبرداری کرده‌اند از لابراتوار به دستشان نرسیده‌است و…»

در فیلم میکس ، زنده یاد خسرو شکیبایی نقش کارگردان فیلم را بازی می‌کند و دیگر بازیگران نیز از جمله محمدرضا شریفی نیا، لیلا حاتمی، علی مصفا، فردوس کاویانی، گوهر خیراندیش، بی‌تا فرهی در نقش‌های خودشان جلوی دوربین رفته اند. اصغر شاهوردی (صدابردار) ، ناصر چشم آذر «آهنگساز) و… نیز در فیلم میکس بازی دارند. نگار فروزنده هم یکی دیگر از بازیگران فیلم است.

با پخش و توزیع فیلم «میکس»، پلتفرم فیلمنت در حال حاضر کامل‌ترین آرشیو فیلم‌های داریوش مهرجویی را در اختیار دارد. «گاو»، «اجاره‌نشین‌ها»، «شیرک»،«هامون»، «بانو»، «سارا»، «لیلا»، «نارنجی پوش» و «اشباح» دیگر فیلم‌های این کارگردان هستند که از طریق «فیلمنت» عرضه شده‌اند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید