نمایش خانگی
تغییر موسیقی تیتراژ پایانی مهمونی و همراهی هوتن شکیبا با ایرج طهماسب + ویدیو

بچه خواننده شد

ویدیوی تیتراژ پایانی مجموعه «مهمونی» را در انتهای خبر ببینید

موسیقی تیتراژ پایانی مجموعه «مهمونی»، در قسمت پانزدهم تغییر کرد. تا پیش از این، ایرج طهماسب با همراهی مجید توکلی ترانه تیتراژ پایانی را اجرا می‌کرد اما در قسمت پانزدهم ایرج طهماسب همراه بچه این ترانه را می‌خواند.

هوتن شکیبا علاوه بر اینکه با لحن بچه ترانه را اجرا می‌کند، گهگاه لحنش را تغییر می‌دهد و از طرف شاباش هم می‌گوید: «تشکر می‌کنم.» بین تشکر می‌کنم‌های شاباش، بچه‌ هم مدام می‌گوید: «آفرین.»

نکته جالب ماجرا اینجاست که متن ترانه هم با توجه به ویژگی‌های بچه تغییراتی دارد. مثلا بچه به جای خواندن «رنگ‌های شاد و کلاف به کلاف، بیرون بیار و رویامو بباف» با لحن همیشگی خودش می‌گوید: «توروخدا رویامو بباف.» یا بعد از اینکه یک‌بار می‌خواند: «رویای منو بافتی؟ بله» برای بار دوم شاکی می‌شود و به جای اینکه در پاسخ «شادی رو انداختی؟» بگوید بله، می‌گوید: « گفتم آره دیگه.»

قسمت جالب‌تر در پایان تیتراژ است. بعد از «دور هم شب خوشی بلنده»، طبیعتا باید تیتراژ به پایان برسد اما بچه می‌پرسد: «خب تموم شد؟» و با لحنی مظلوم می‌گوید: «توروخدا تموم نشه.» و بعد که می‌بیند واقعا تمام شده می‌گوید: «از مادر نزاییده کسی اینو تموم کنه.» بعد هم انگار که طهماسب جلو دهانش را گرفته باشد باقی بدوبیراه‌هایش نامشخص می‌شود و نهایتا در همین حالت تیتراژ به پایان می‌رسد.»

ایرج طهماسب برای تیتراژ پایانی اکثر آثار قبلی‌اش هم از صدای عروسک‌ها می‌کرد. در «کلاه‌قرمزی و پسرخاله» آهنگ مشهور«آقای راننده یالا بزن رو دنده می‌خوام برم به تهرون می‌خوام برم تلویزیون.» را با صدای کلاه‌قرمزی می‌شنیدیم که البته پسرخاله هم با «مگه چیه؟» و «نون بگیریم.» همراهی‌اش می‌کرد. در «کلاه‌قرمزی و سروناز» کلاه‌قرمزی تیتراژ پایانی را می‌خواند: «سرتو بالا کن سروناز، کوچه رو نگاه کن سروناز» در تیتراژ پایانی «کلاه‌قرمزی و بچه‌ننه» هم کلاه قرمزی و پسرعمه‌زا و پسرخاله باهم ترانه‌ای را روی آهنگ تولدت مبارک می‌خواندند.

یکی از جالب‌ترین تیتراژ‌های پایانی ایرج طهماسب را در فیلم سینمایی «یکی‌بود یکی نبود» شاهد بودیم. در این فیلم شخصیت‌های عروسکی جدیدی مثل گاوه و الاغ و گربه و کلاغ و ببعی و … حضور داشتند و اصلا از کلاه‌قرمزی خبری نبود. اما در پایان فیلم نامه‌ای از طرف کلاه‌قرمزی در خانه طهماسب می‌رسید که گلایه‌ می‌کرد چرا توی این فیلم بازی نکرده. بعد هم روی صفحه سیاه تیتراژ، می‌شنیدیم که طهماسب می‌پرسید: «تو که نامه فرستادی دیگه چرا خودت آمدی؟» و بعد می‌فهمیدیم علاوه بر کلاه‌قرمزی، پسرخاله هم آمده و یک عالم هم نان آورده است.

اکثر ترانه‌های تیتراژهای آثار ایرج طهماسب پیش‌ از این با همراهی حمید جبلی با صداپیشگی همزمان کلاه‌قرمزی و پسرخاله ساخته می‌شد و حالا با صدای خودش و صداپیشگی هوتن شکیبا در دو نقش بچه و شاباش.

فیلم‌نیوز

1 دیدگاه

  • هنرمندان عزیز واقعا از اینهمه نمایش های بسیار زیبا که کلی تعقل و تفکر پست آن میباشد و نکات آمورنده سپاسگزارم.
    هنرمندان دوست داشتنی با تمام مشکلاتی که در پیش رو دارید ، از همت و پشت کارتان ممنونم .
    مانا باشید . درود و سپاس
    مینا دولتشاهی

دیدگاهتان را بنویسید