نمایش خانگی
اتفاق بامزه قسمت بیست‌وهفتم مهمونی +ویدیو

استحاله پشه در هملت

ویدیو مربوط به این خبر را می‌توانید در انتهای خبر ببینید

یکی از نکات جالب درباره شخصیت پشه این است که هربار در همنشینی با هر شخصیت جدید، خلق‌وخوی او را به خود می‌گیرد. در قسمت جدید، بعد از رفتن به تئاتر شهر و نیش زدن بازیگر نقش «هملت»، در این شخصیت مشهور نمایشنامه شکسپیر استحاله شده.

به گزارش فیلم‌نیوز، در قسمت بیست‌وهفتم «مهمونی»، پشه از تئاتر شهر می‌آید و از آنجایی که بازیگر نقش هملت را نیش زده، پشت سرهم می‌گوید: «زدن یا نزدن مسئله این است.»

نکته جذاب ماجرا این است که پشه با وجود پایبندی به متن و لحن هملت، جملاتی می‌گوید که کاملا با زندگی و شرایط خودش همخوانی دارد. او دیالوگ هملت را به این صورت بازسازی کرده: «زدن یا نزدن، مسئله این است. آیا بزرگواری پشه در این است که زخم پشه‌کش و حشره‌کش را تاب آورد یا در مقابل همه اینها بی‌خیال باشد و با ایستادگی خویش به آن همه پایان دهد و به سوی رگ پسِ‌کله یا رگ‌دست یا بالای قوزک پا روانه شود و بزند هر آنچه باید.»

بعد به طهماسب می‌گوید: «ایرج یه حال بدی‌ام. یه حال شک و تردیدی دارم. حس می‌کنم یکی بابامو کشته و بدتر اینکه فکر می‌کنم عموم بابامو کشته.»

از یک جایی به بعد هم تمام شخصیت‌های نمایشنامه‌های شکسپیر را باهم قاطی می‌کند و به جای هملت تبدیل به رومئو و اتللو می‌شود: «احساس می‌کنم زخم شمشیری که در من رفته به حشره‌کش آغشته بوده. ایرج باور می‌کنی من فکر میکنم تو ژولیتی. دستمال من کو دزدمونا.»

در این قسمت از برنامه «مهمونی»، برای «بچه» جشن تولد مفصلی گرفته شد و به همین بهانه در بخش گفت وگو ایرج طهماسب با این شخصیت محبوب گپ و گفت زد.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید