نمایش خانگی
تحلیل نادرست مهمان برنامه صبحگاهی شبکه سه درباره یک اتفاق + ویدیو

واکنش عجیب تلویزیون به غیبت پشه

صحبت‌های کارشناس تلویزیون درباره غیبت پشه را می‌توانید در انتهای خبر ببینید

مهمان برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» شبکه سه درحالی از جعلی بودن خبر ممنوع‌التصویری پشه به عنوان یک روش تبلیغی صحبت به میان آورد که خودش بخشی از واقعیت موجود درباره غیبت این کاراکتر عروسکی را به عمد نادیده گرفت.

به گزارش فیلم‌نیوز، امروز سه‌شنبه 15 شهریور، لیلا وصالی، معاون آموزش انجمن سواد رسانه‌ای ایران، در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه، ماجرای ممنوع‌الکاری پشه در «مهمونی» را یک جنجال رسانه‌ای برنامه‌ریزی شده خواند.

وصالی ممنوع‌الکار شدن پشه را یک خبر جعلی دانست و گفت از آنجایی که عوامل برنامه واکنشی نسبت به این مسئله نشان نداده‌اند، شایعه ممنوع‌التصویری قوت گرفته و عده‌ای گفته‌اند ساترا حتی به پشه هم رحم نکرده است.

در ادامه توضیح داد: «ما در مواجهه با این خبر جعلی، اقدام به موقع ساترا را دیدیم. معاون محتوایی ساترا بلافاصله اعلام موضع کردند و گفتند مشکل از آنها نبوده است.»

او گفت دلیل غیبت پشه این بود که کاظم سیاحی، صداپیشه این عروسک دو هفته حضور نداشته اما از آنجایی که این کاراکتر توانسته محبوبیت زیادی پیدا کند، بعضی‌ها از این عدم حضور استفاده کرده‌اند و آن را به ساترا نسبت داده‌اند.

این درحالی است که کاظم سیاحی نسبت به این مسئله در صفحه اینستاگرامش واکنش نشان داد و نوشت: «ممنون از همه پیام‌های محبت آمیز و حمایت‌گرانه و همچنین پیغام‌های شماتت‌آمیز شما که در پی مصاحبه‌ای ارسال می‌شد که در آن گفته شده بود غیبت پشه به خاطر عدم حضور من بوده است. درست و غلط بودن این اظهارنظر باشد گردن مصاحبه‌شونده و…»

چطور ممکن است معاون آموزش انجمن سواد رسانه‌ای، تمام خبرهای مرتبط با این مسئله را شنیده باشد جز همین یکی که ارتباط عدم حضور کاظم سیاحی را با غیبت پشه رد می‌کند؟

نکته قابل توجه دیگر واکنش مجری برنامه به خبر غیبت پشه بود. وقتی وصالی در این باره صحبت کرد، مجری خانم برنامه با تعجب پرسید: «پشه؟ همین پشه دوست‌داستنی که همه طرفدارش هستند؟ واقعا چنین خبری منتشر شد؟»

عجیب نیست مجری یک برنامه صبح‌گاهی از چنین مسئله‌ای ابراز بی‌اطلاعی می‌کند؟

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید