نمایش خانگی
شباهت‌های جالب میان سکانس شطرنج در مهمونی و شب‌های برره

استراتژی یکسان بچه و شیرفرهاد در بازی شطرنج

شباهت شطرنج بازی کردن بچه با علی شادمان در برنامه «مهمونی» با سکانس شطرنج بازی شیرفرهاد در سریال «شب‌های برره» این روزها خیلی مورد توجه قرار گرفته و بخش‌های تقطیع شده این دو سکانس در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخد.

به گزارش فیلم‌نیوز، در قسمت جدید «مهمونی» بچه را می‌بینیم که مقابل علی شادمان ایستاده و با او شطرنج بازی می‌کند. بچه از شادمان می‌خواهد سربازش را چهارتا بیاورد جلو و وقتی او مخالفت می‌کند، با جدیت می‌گوید که سرباز او فرق دارد. بعد هم از شادمان می‌خواهد سربازش را پنج تا ببرد جلو و مهره شاه را هم قایم می‌کند. وقتی هم که شادمان دو تا از مهره‌های بچه‌ را می‌اندازد بیرون، بازی را بهم می‌ریزد.

در «شب‌های برره» ماجرا از این قرار است که شیرفرهاد ادعا می‌کند شطرنج را برره‌ای‌ها اختراع کرده‌اند و پدربزرگ شیرفرهاد قهرمان شطرنج بوده است. وقتی سربازش را شش تا حرکت می‌دهد کیانوش اعتراض می‌کند و می‌گوید سرباز دو خانه بیشتر جلو نمی‌آید اما شیرفرهاد معتقد است سربازهای برره شش خانه هم جلو می‌روند.

او در ادامه به کیانوش اجازه حرکت دادن فیلش را نمی‌دهد و می‌گوید با این قد و هیکل زپرتی نمی‌تواند فیلم جابه‌جا کند. او چندتا از سربازهای کیانوش را بیرون می‌اندازد و می‌گوید ‌آنها سربازهای فدایی بوده‌اند. آخرسر هم وقتی کیانوش یکی از سربازهای او را می‌زند کفشش را در می‌آورد و پرت می‌کند وسط صفحه شطرنج.

با توجه به این نکات، به نظر می‌رسد ایرج طهماسب برای این بخش نیم‌نگاهی به قوانین برره داشته است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید