نمایش خانگی
انتشار شهرک کلیله و دمنه به کارگردانی مرضیه برومند از جمعه آینده + ویدیو

عشق به عروسک‌ها در 71 سالگی

ویدیو صحبت های مرضیه برومند را در انتهای خبر ببینید

بعد از اینکه ایرج طهماسب قید همکاری با تلویزیون را زد و «مهمونی» را به عنوان اولین اثر مستقل در شبکه خانگی تولید کرد، حالا نوبت به مرضیه برومند رسیده است که از سریال عروسکی جدیدش به اسم «شهرک کلیله و دمنه» در این فضا رونمایی کند.

به گزارش فیلم‌نیوز مرضیه برومند روز گذشته با انتشار ویدئویی از انتشار اولین قسمت سریال «شهرک کلیله و دمنه» در روز جمعه 30 اردیبهشت در پلتفرم فیلم‌نت خبر داد و از اینکه به جای پخش آثارش در تلویزیون و در دسترس بودن آن برای همه، مجبور است آن را با واسطه در بخش خصوصی به دست علاقه‌مندان برساند ابراز ناراحتی کرد و عذر خواست.

نکته قابل توجه درباره صحبت‌های برومند این بود که او هم مثل طهماسب به افزایش سنش اشاره کرد و با لبخندی شیرین از علاقه بی‌شمارش به عروسک‌ها در این سن صحبت به میان آورد. او گفت: «من نمی‌دونم چرا این عروسک‌ها دست از سرم بر نمی‌دارند. البته شاید هم این منم که دست از سر این عروسک‌های بیچاره برنمی‌دارم اون هم تو سن 71 سالگی.»

مرضیه برومند و ایرج طهماسب دو قطب مهم در ساخت آثار عروسکی موفق در تلویزیون به حساب می‌آمدند. برومند با ساخت «مدرسه موش‌ها» در دهه شصت، توجه‌های زیادی را به خودش جلب کرد و بعد از آن با «خونه مادربزرگه» تجربه جذاب دیگری را به نمایش گذاشت. آخرین مجموعه عروسکی برومند در تلویزیون، «قصه‌های تابه‌تا» بود که با شخصیت خیالی زی‌زی‌گولو، طرفدار خیلی زیاد پیدا کرد. آخرین عروسکی که از او در تلویزیون دیده‌ایم، ابرکی بود که در «آب‌پریا» بالا سر ابرپری حرکت می‌کرد و گهگاه بارانش را روی سر آنها می‌ریخت؛ عروسکی که چندان حضور پررنگی نداشت و دیالوگی هم نمی‌گفت. فقط احساساتش را با رفتارش نشان می‌داد.

برومند سال 1393 قسمت دوم فیلم «شهرموش‌ها» را ساخت که اکران بسیار موفقی داشت. حالا باید دید «شهرک کلیله‌ودمنه» چقدر می‌تواند موفقیت آثار قبلی برومند را تکرار کند. امیدواریم همان‌طور که «مهمونی» ایرج طهماسب توانست بعد از مدت‌ها شگفت‌زده‌مان کند، با اثر جدید برومند هم حس خوشی را تجربه کنیم.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید