نمایش خانگی
نگاهی بر پرونده‌های جنایی مطرح شده در سریال خون‌سرد

قتل‌هایی برای انتقام از خشونت علیه زنان

یکی از مهمترین ویژگی‌های سریال «خون‌سرد» به کارگردانی امیرحسین ترابی، تمرکز آن روی خشونت علیه زنان است. در 9 قسمت ابتدایی سریال، با پرونده‌هایی مواجه بوده‌ایم که داستان هرکدام به نحوی با مسئله خشونت علیه زنان گره خورده بود.

به گزارش فیلم‌نیوز، ماجرای سریال که از روی الگوی سریال مطرح «دکستر» ساخته شده درباره یک پزشک پزشکی قانونی به نام «کسری» با بازی امیر آقایی است که به طور کامل در جریان پرونده‌های جنایی قرار دارد. او وقتی متوجه می‌شود برخی جنایتکاران که علیه زنان دست به خشونت می‌زنند به صورت قانونی مجازات نمی‌شوند، تصمیم می‌گیرد خودش شخصا دست به کار شود و آنها را به قتل برساند.

همسرآزاری و قاچاق زنان | قسمت اول سریال با ماجرای قاچاق زنان و دختران شروع می‌شود. زنی که برای رهایی از آزارواذیت‌های همسرش مجبور می‌شود از ایران به ترکیه مهاجرت کند، به دام یکی از اعضای مافیای قاچاق زنان و دختران می‌افتد و به هرشکلی که هست از دام آنها فرار می‌کند و به ایران برمی‌گردد. او چنان به لحاظ روانی و جسمی آسیب دیده است که خیلی سخت می‌تواند به زندگی عادی برگردد. سردسته این باند اولین فردی است که به دست کسری به قتل می‌رسد.

اسیدپاشی | تهدید به اسیدپاشی بعد از شنیدن جواب رد به خواستگاری، دومین پرونده سریال بود. یکی از اراذل‌واوباش بعد از اینکه از دختر مورد علاقه‌اش جواب رد می‌شنید روی دست‌هایش اسید می‌ریخت تا نتواند حلقه کس دیگری را دستش کند. او تهدید می‌کرد که اگر جواب مثبت نشنود صورتش را هم خراب می‌کند. او خلافکار خطرناکی بود که هیچ‌کس جزئت نمی‌کرد از او شکایت کند. کسری با توجه به خاطره تلخی که از اسیدپاشی روی صورت دختر همسایه‌شان داشت تصمیم به قتل او گرفت.

استاد دانشگاه آزارگر جنسی | پرونده بعدی درباره استاد دانشگاهی بود که به واسطه جایگاه محکمی که در دانشگاه داشت بدون ترس وارد رابطه با دانشجوهای دخترش می‌شد و به آنها وعده‌هایی می‌داد. بعد از مدتی هم به بهانه اینکه رابطه‌شان به جایی نمی‌رسد، آنها را ترک می‌کرد. خودکشی دختر دانشجو و تبرئه شدن استاد در دادگاه، باعث شد این استاد هم به دام کسری بیفتد و روی صندلی مخصوص قتلش بنشیند.

کارفرمای متجاوز | پرونده بعدی درباره تجاوز کارفرمایی مسن به دختران جوانی بود که در تولیدی او کار می‌کردند. زمانی به دست کسری افتاد که ماجرای خودکشی دختری فاش شد که پیرمرد او را مجبور کرده بود یا به خواسته‌اش تن دهد یا خودش را بکشد. پیرمرد تنها فردی بود که با پای خودش به محل قتل آمد و حتی روی کسری چاقو کشید و نهایتا به شیوه‌ای متفاوت از سایرین به قتل رسید.

آزار جنسی کودکان | یکی دیگر از پرونده‌ها به مردی برمی‌گشت که از آزار جنسی کودکان لذت می‌برد. او مدام دختربچه همسرش را آزار می‌داد و باعث شده بود دختر به بحران روانی زیادی دچار شود. مهم اینکه مادر این دختربچه هم از ماجرا خبر داشت اما مقابل مرد نمی‌ایستاد و با او همدست بود. کسری درست موقعی که مرد مشغول آزار جنسی دختر بود سر می‌رسید و او را با خودش می‌برد.

قتل ناموسی پدر | جدیدترین پرونده پزشک داستان «خونسرد» به ماجرای قتل‌های ناموسی برمی‌گردد. مردی که ادعا می‌کند عاشق دخترش است به خاطر اینکه می‌بیند دخترش با پسری در محله خودشان در رابطه است و اسم دخترش سر زبان‌ها افتاده، از روی تعصب او را با داس به قتل می‌رساند. او حتی برای دفاع از خودش هم حاضر نیست اشتباهش را بپذیرد و مدام می‌گوید تقصیر شرایط بوده است. تا به حال 9 قسمت از این سریال منتشر شده و قطعا در ادامه روی خشونت‌های دیگری علیه زنان دست خواهد گذاشت.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید