نمایش خانگی
پاسخ به برخی ابهامات در قسمت اول مستند پشت صحنه جوکرتایم

علیخانی : جوکر را براساس یک سناریو مخفی ساختیم

ویدیو تمرین شرکت‌کننده‌های جوکر پیش از ضبط برنامه را در انتهای خبر ببینید

با پخش قسمت اول مستند پشت صحنه جوکر با نام «جوکرتایم» به برخی سولات و ابهام‌ها درباره این برنامه پاسخ داده شد.

به گزارش فیلم‌نیوز، در قسمت اول مستند «جوکرتایم»، احسان علیخانی و سیامک انصاری درباره شرایط تمرین‌ها و نوشته شدن متن برای شرکت‌کننده‌ها و همچنین چگونگی تشخیص خنده هرکدام از آنها توسط دوربین‌ها توضیحاتی داده شد.

پیش از این در مصاحبه‌های برخی شرکت‌کنندگان «جوکر» شنیده بودیم که تک‌تک جوک‌ها، شوخی‌ها، جوکرتایم‌ها و … از پیش برنامه‌ریزی شده و توسط نویسنده‌های برنامه نوشته شده است.

از همان زمان این ابهام وجود داشت که اگر همه چیز از قبل برنامه‌ریزی شده و مشخص است پس عملا رقابتی شکل نمی‌گیرد و رئالیتی معنایی پیدا نمی‌کند.

در مستند «جوکرتایم» با پخش بخش‌هایی از تمرین‌ها به این سوالات پاسخ داده شد. ماجرا به این صورت بوده که هرکدام از شرکت‌کننده‌ها به صورت خصوصی در جلسه یا جلساتی با حضور نویسنده‌ها و عوامل پشت صحنه شرکت می‌کرده‌اند. در این جلسات جوکرتایم‌ها و تمام موقعیت‌هایی که قرار بوده به واسطه آنها اجرا شود تمرین می‌شده.

تمرین جوکر تایم شرکت‌کننده‌ها پیش از ضبط همراه با عوامل

نکته قابل توجه اینجاست که طبق گفته احسان علیخانی، هرکدام از شرکت‌کننده‌ها سناریویی داشته‌اند که یک نسخه از آن دست خودشان بوده و نسخه دیگر در اختیار کارگردان.

بنابراین هر شرکت‌کننده می‌دانسته باید چه کاری انجام دهد اما هیچ پیش‌فرضی درباره فعالیت سایر شرکت‌کننده‌ها نداشته.

نکته جالب دیگر به نمایشی بودن فشردن زنگ قرمز و سبز توسط سیامک انصاری برمی‌گردد. در واقعیت انصاری فقط روبه‌روی مونیتورها می‌نشیند و نگاه می‌کند اما تشخیص خنده شرکت‌کننده‌ها به عهده او نیست. متصدیان این امر، فردی که خندیده را تشخیص می‌دهند و سپس علیخانی با بی‌سیم به انصاری اطلاع می‌دهد و از او می‌خواهد زنگ قرمز را لمس کند.

فیلم‌نیوز

1 دیدگاه

  • سناریو مخفی ؟😂 ایده جوکر خیلی وقت پیش در یکی از اپیزودهای سریال Hot in Clevelandاجرا شده بود

دیدگاهتان را بنویسید