نمایش خانگی
توزیع مستند جذاب «افشای فیفا» با حال و هوای جام‌جهانی

منجلابی به نام فیفا / حق الحساب بده، میزبانی بگیر

پلتفرم «نماوا» همزمان با شروع جام جهانی 2022 ، اقدام به پخش مستند جذابی به نام«افشای‌فیفا» کرده که در آن از فساد این نهاد فوتبالی و بده بستان‌های مالی برای اعطای برگزاری جام‌جهانی به کشورهای مختلف پرده برداری شده است.

به گزارش فیلم‌نیوز، «افشای فیفا» عنوان مستندی چهار قسمتی است که همزمان با شروع رقابت‌های جام‌جهانی در پلتفرم«نماوا» توزیع شده است. در این مستند با نگاهی به تاریخچه پر فراز و نشیب فیفا اسرار پشت پرده این نهاد فوتبالی فاش می‌شود. افشاگری های هولناک از پشت پرده برخی تصمیمات فیفا از جمله اعطای حق میزبانی به کشورهایی چون «آفریقای جنوبی»، «روسیه» و «قطر» از جمله بخش‌های جالب این مستند است.

«افشای فیفا» نوعی تاریخ‌نگاری هیجان‌انگیز و تکان‌دهنده است که اتهامات و تردید‌های زیادی را دربارۀ فیفا مطرح می‌کند. این مستند نشان می‌دهد که در رای‌گیری‌های مختلف چقدر پول جا به جا می‌شود و همین پول وقتی قرار است صرف پروژه‌های توسعه شود ناگهان ناپدید می‌شود. «افشای فیفا» شبیه به یک مستند جنایی است. بهترین جنبۀ این مستند این است که نشان می‌دهد چطور نهادی مثل فیفا دچار فساد می‌شود؛ وقتی آدم‌های قدرتمندی باشند که پول هم دم دستشان باشد و قوانین و نظام‌هایی هم وجود داشته باشد که آن‌ها را از هرگونه شفافیت و مسئولیت‌پذیری معاف کند

مستند «افشای فیفا» از محصولات کمپانی «نت فلیکس» است. این مستند از کاربران سایت «IMDB» توانسته نمره بسیار خوب 7.5 از 10 را بگیرد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید