نمایش خانگی
مهران احمدی در سریال جدیدش تا حدودی همان داستان فیلم اولش را دستمایه کار قرار داده است

«بی‌گناه» و «مصادره» هر دو روی یک خط داستانی

مهران احمدی در سریال «بی‌گناه» روی محور اصلی اولین فیلمش «مصادره» پیش رفته است. شخصیت بهمن با بازی محسن کیایی در این سریال یک جورهایی در امتداد شخصیت اسماعیل با بازی رضا عطاران در «مصادره» است.

به گزارش فیلم‌نیوز، محور اصلی سریال «بی‌گناه» روی داستان شخصیتی به نام بهمن بنا شده که سال‌ها به واسطه دروغی که از دوست برادرش می‌شنود مجبور از خارج از کشور زندگی کند. رشید سالیان سال به بهمن اینطور القا کرده که به خاطر فعالیت‌های سیاسی‌اش تحت تعقیب است و به محض اینکه پایش به ایران برسد دستگیر می‌شود.

بهمن به خاطر این دروغ عشق قدیمی و زندگی‌اش را به باد می‌دهد تا اینکه بعد از 25 سال بالاخره متوجه می‌شود خطری در کمینش نبوده و تمام این سال‌ها می‌توانسته به ایران برگردد.

این خط فکری سریال «بی‌گناه»، شباهت زیادی به خط اصلی داستان فیلم «مصادره» به کارگردانی مهران احمدی دارد.

در آن فیلم اسماعیل که مامور خرید ساواک است بعد از انقلاب از ترس دستگیر شدن، با کمک دوستش از ایران خارج می‌شود. سالیان سال طبق گفته‌های دوستش گمان می‌کند همه به دنبال او هستند و اگر برگردد بلافاصله دستگیر می‌شود اما نهایتا می‌فهمد همه این‌ها ترفندهایی برای به چنگ آوردن زمین‌هایش بوده است.

ماجرای «بی‌گناه» برخلاف «مصادره» از جایی شروع می‌شود که بهمن در آستانه میانسالی تصمیم گرفته به کشورش، برگردد و درباره دلیل این دروغ‌ها پرس‌وجو کند و حقش را از آنچه به زور از چنگش درآورده‌اند بگیرد.

«بی‌گناه» اولین سریال مهران احمدی بعد از تجربه کارگردانی دو فیلم سینمایی «مصادره» و «سگ‌بند» است که برخلاف آن دو، کمدی نیست و کاملا بر بستر موقعیت‌هایی جدی پیش می‌رود. تا به حال سیزده قسمت از این سریال منتشر شده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید