نمایش خانگی
مشکلات توزیع اولین سریال نیما جاویدی در شبکه نمایش خانگی

«ساترا» اینبار به پر و پای «آکتور» پیچید

تهیه‌کننده «آکتور» نسبت به عدم همکاری ساترا برای توزیع این سریال معترض شده و گفته بعد از سه ماه از ارسال سریال برای ارائه نظر ساترا، هنوز هیچ پاسخی دریافت نکرده‌اند. ساترا پاسخ داده که صدور مجوز انتشار منوط به ارزیابی و بازبینی هشت تا ۱۰ قسمت از سریال شده است و آنها فقط سه قسمت ارائه کرده‌اند.

به گزارش فیلم‌نیوز، مجید مطلبی، تهیه کننده سریال «آکتور» در گفت‌وگو با ایسنا توضیح داده: «چندماه قبل همراه با نویسنده و کارگردان سریال آکتور، به مجموعه ساترا رفتیم و در حضور معاونین و نماینده شورای بازبینی، شرح کاملی از قصه و سریال ارائه کردیم. در این جلسه به طور مفصل به سوالات و ابهامات مدنظر ساترا پاسخ دادیم و توافق کردیم با توجه به تداوم فیلمبرداری سریال، سه قسمت از سریال را برای بازبینی در اختیارشان قرار دهیم. در کمال تعجب روز گذشته نامه‌ای به دستم رسید که گویی در آن جلسه هیچ گفتگو و مذاکره‌ای صورت نگرفته و ساترا خطاب به مدیر فیلیمو بار دیگر تمام مباحث مطرح شده در آن جلسه را به عنوان سوال و مطالبه مطرح کرده است.»

تهیه‌کننده آکتور گفته سه قسمت و بیش از 300 دقیقه راش سریال که حدد بیش از 6 قسمت می‌شود را سه ماه است در اختیار ساترا قرار داده‌اند و آنها هم هیچ اصلاحیه و نظری منتقل نکرده‌اند. حالا درخواست کرده‌اند که 7 قسمت دیگر هم برای بازبینی ارسال کنند. او تاکید کرده: «ظاهرا بیش از آنکه دنبال تعامل باشند دنبال مانع‌تراشی برای عدم پخش و تولید سریال برای شبکه نمایش خانگی هستند و این رویه برای تمام تولیدات شبکه نمایش خانگی و همه پلتفرم‌ها به صورت مستمر اتفاق می‌افتد.»

در ادامه محمدصادق افراسیابی معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا توضیح داده: «هنوز هشت تا ۱۰ قسمت از سریال که از پلتفرم خواسته شده تا برای بازبینی تحویل داده شود، محقق نشده است و تنها سه قسمت تحویل داده شده بود.»

معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا دلیل درخواست برای بازبینی هشت تا ۱۰ قسمت از سریال را، فراهم شدن امکان جمع‌بندی و بررسی روند قصه و روایت بیان و تاکید کرده با ارائه سه قسمت، این مهم ممکن نمی‌شود.

سریال «آکتور» اولین تجربه نیما جاویدی در ساخت سریال است. او پیش‌تر دو فیلم «ملبورن» و «سرخ‌پوست» را کارگردانی کرده بود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید