نمایش خانگی
بیانیه صریح جامعه صنفی تهیه‌کنندگان:

صدا و سیما می‌خواهد شبکه خانگی را در اختیار گرفته و نابود کند

بعد از کانون کارگردانان، جامعه صنفی تهیه‌کنندگان هم در بیانیه‌ایی صریح ضمن حمایت از صحبت‌های مدیر اداره نظارت و ارزشیابی درباره متولی بودن وزارت ارشاد در نظارت بر شبکه خانگی با انتقال این مدیریت به صدا و سیما مخالفت کرد و نوشت:

رسانه ملی هم‌اینک با عملکرد غلط و بدون کارشناسی یکی از پرهزینه ترین سریالهای خود یعنی «سرزمین کهن» را توقیف کرده و بسیاری از سریال هایی که با پول بیت المال تهیه کرده و یکبار روی آنتن برده است، به دلیل تغییر سلیقه مدیران امکان بازپخش ندارند.

صداوسیما چطور می تواند برای رسانه ای چون شبکه نمایش خانگی تصمیم‌گیری کند؛ آن هم براساس سلیقه مدیرانی که به ندرت ۳ سال در پست خود ماندگار هستند؟ صداوسیما که نتوانسته با شبکه خانگی رقابت کند ابتدا به شبکه خانگی حمله کرد و حالا قصد دارد اختیار رقیب را به دست گرفته و در طول زمان، آن را نابود کند.

رسانه ملی اگر توان جذب مخاطب داشت با هزینه‌های گزافی که صرف سریالهایش کرده باید امروز یکی از پربیننده‌ترین رسانه‌ها بود.

خروجی صداوسیمایی با مساحتی در حد یک شهر، کارمندانی در حد چند وزارتخانه و بودجه‌ای در حد یک کشور اروپایی چه بوده که حالا به‌دنبال تملک شبکه خانگی است؟ نباید گذاشت که از سکوت پدرناتنی شبکه خانگی در وزارت ارشاد سوءاستفاده شود و این مدیوم، قربانی دعواهای سیاسی و سلیقه‌ای گردد.

دلسوزان و مقامات بالادستی نظام باید به ماجرا ورود کرده و جلوی بروز فاجعه‌ای دیگر را بگیرند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید