نمایش خانگی

شبکه نمایش خانگی سکوی پرتاب کدام بازیگران شد؟

به گزارش فیلم نیوز، شبکه نمایش خانگی از زمان افتتاح خود، علاوه بر گام‌های مثبتی که در جهت تسریع ارتباط با مخاطب برداشته، در عرصه معرفی و درخشش بازیگران با استعداد نیز عملکرد چشمگیر و قابل توجهی داشته است و در بیشتر محصولات شبکه نمایش خانگی شاهد ظهور بازیگران آینده دار و موفقی هستیم. به بهانه درخشش چند بازیگر جوان و نوظهور در شبکه نمایش خانگی، مسیر رو به پیشرفت ۸ بازیگر را که به واسطه حضور در این عرصه به دنیای بازیگری معرفی و یا شناخته‌تر شدند، بررسی کرده‌ایم.

مارال بنی آدم / «هم گناه»
از بازیگران با تجربه تئاتر که سالهاست به همراه همسرش علی سرابی در این عرصه فعالیت می‌کند. تجربه‌های تصویری مهم او تا قبل از «هم گناه»، به حضور کوتاه در فیلم‌های «فروشنده» و «خشکسالی و دروغ» اختصاص داشت، اما این سریال مصطفی کیایی بود که سرنوشتش را به یکباره در بازیگری تغییر داد. نقش سارا صبوری در سریال «هم گناه» به شهرت او در بازیگری کمک زیادی کرد و بنی آدم به عنوان یک بازیگر قدرتمند و آینده‌دار در عرصه شبکه نمایش خانگی و سینما نیز شناخته شد.

بانیپال شومون / «کرگدن»
شومون فعالیت خود را از تئاتر شروع کرده است. هر چند تا قبل از بازی در سریال «کرگدن» در فیلم‌های مهم زیادی به عنوان بازیگر حضور داشته اما نقش‌هایش آنقدر پررنگ نبود که زمینه ساز شهرت او در بازیگری شوند. شومون هم از صدای خاص و گیرایی برخوردار است و هم از استعداد بالا در بازیگری. حضور غافلگیر کننده او در سریال «کرگدن» یکی از نکات مثبت این مجموعه بود که به اتفاق مهمی در کارنامه این بازیگر تبدیل شد.

امیرحسین فتحی / «شهرزاد»
پسرِ حسن فتحی یکی از کارگردان‌های سرشناس که بازیگران با استعداد و توانمندی را به سینمای ایران معرفی کرده است. امیرحسین فتحی با حضور کوتاه در کارهای پدرش بازیگری را شروع کرد و در ادامه توانست در آثار فیلمسازان دیگری هم ایفای نقش کند. او با بازی در نقش صابر عبدلی در سریال «شهرزاد» درخشش و طرفداران زیادی پیدا کرد. فتحی بعد از «شهرزاد» در «کشتارگاه» و تعدادی تئاتر بازی کرد و تا الان پشتکار خوبی در بازیگری داشته است.

دیبا زاهدی / «نهنگ آبی» و «آقازاده»
از سال ۹۲ با فیلم «پنج ستاره» وارد عرصه بازیگری شده اما تا قبل از همکاری با شبکه نمایش خانگی فرصت مناسبی برایش فراهم نشده تا در بازیگری خودی نشان بدهد. زاهدی با بازی در سریال «نهنگ آبی» یک نقش متفاوت و چالش برانگیز را تجربه کرد و در سریال «آقازاده» هم که هفته گذشته نقشش به پایان رسید، بازی نسبتا خوب و موفقی را از خود ارائه داد. او در مجموعه‌ تلویزیونی «۸۷ متر» کیانوش عیاری هم ایفای نقش کرده است و سریال تلویزیونی «بوم‌ و بانو» و سینمایی «تیغ و ترمه» از فعالیت‌های اخیر او به حساب می‌آیند.

شکیب شجره / «هیولا»
خیلی‌ها با تماشای بازی او در سریال «هیولا» تصور می‌کردند که او یک نابازیگر است! شجره اما نه تنها نابازیگر نبود بلکه تحصیلکرده و مدرس تئاتر بود و سالها در این عرصه فعالیت می‌کرد. یکی از شانس‌های مهم او در بازیگری این بود که با سریال مهران مدیری وارد عرصه تصویر شد و توانست با همان کار هم شناخته شود. او بعد از تجربه موفق بازی در سریال «هیولا» با نقش عجیب و متفاوت داوود بیزاکودیل، در «خوب، بد، جلف ۲» و «عروسی مردم» ایفای نقش کرد.

پردیس پورعابدینی / «آقازاده»
یکی از بازیگران نوظهور شبکه نمایش خانگی، که این روزها بازی‌اش در دو نقش متفاوت «مانلی» و «راضیه» در سریال «آقازاده» مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفته است. پورعابدینی قبلاً در تئاتر فعالیت می‌کرده اما اولین تجربه تصویری‌اش به بازی در سریال «آقازاده» اختصاص دارد. اگر بعد از «آقازاده» مسیر خود را در بازیگری به درستی طی کند و درگیر حاشیه‌های شهرت نشود، در آینده شاهد درخشش بیشتری از او خواهیم بود.

سوگل خلیق / «هم گناه»
از سال ۹۰ فعالیت حرفه‌ای خود را با تئاتر شروع کرد. تا قبل از ایفای نقش در سریال «هم گناه» نقش‌های کوتاهی در سینما بازی می‌کرد و شاید به غیر از تجربه بازی در یک سریال تلویزیونی، حضورش در فیلم‌ها آنقدر تاثیرگذار نبوده که بتوان به نقش خاصی اشاره کرد. اما بازی در نقش یک ترنس در سریال «هم گناه» امکان بیشتری برای کشف استعدادهای او در بازیگری بود و با واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی مواجه شد.

آناهیتا درگاهی / «ممنوعه»
با نقش کوتاه در «آخرین بارکی سحر را دیدی؟» به سینما معرفی شد. چند سال طول کشید تا بتواند نقش‌های مهمتری را در بازیگری بدست آورد. با گروه‌های مختلف تئاتری همکاری کرد و حتی به صرف تجربه کردن در فیلم‌های کمدی هم حضور پیدا کرد. اما اتفاق مهم برای او بازی در سریال «ممنوعه» بود که سال ۹۷ از شبکه نمایش خانگی منتشر شد. بازی در نقش یک دختر آسیب پذیر که مورد تجاوز قرار می‌گیرد، اسم او را بیشتر از قبل سر زبان‌ها انداخت.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید