نمایش خانگی
اسماعیل عفیفه:

سریال «جیران» تعطیل نشده است

در پی انتشار شایعاتی ناجوانمردانه مبنی بر توقف تولید سریال تاریخی جیران به کارگردانی حسن فتحی و پیچیدن زمزمه‌هایی درباره تعطیل شدن این پروژه به دلایل عجیب و غریب، اسماعیل عفیفه تهیه‌کننده سریال «جیران» در گفتگویی با ایسنا توضیحاتی ارائه کرده‌اند که ظهر امروز توسط این خبرگزاری منتشر شده است.

اسماعیل عفیفه، تهیه‌کننده مجموعه نمایشی «جیران» درباره چگونگی شکل­‌گیری این سریال به ایسنا توضیح داد: تصمیم برای ساخت سریال به سال ۹۷ برمی‌گردد. داستان سریال را احسان جوانمرد به من و آقای فتحی پیشنهاد کردند. خلاصه داستان چیزی در حدود پنجاه صفحه بود و با مطالعه آن متوجه شدیم که کار از پشتوانه تحقیقی خوبی برخوردار است.

از آقای جوانمرد، سریال «بانوی عمارت» را که از تلویزیون پخش شده دیده­‌ایم. جالب اینجاست که ایشان سریال «جیران» را پیش از «بانوی عمارت» و در سال ۹۱ نوشته بود که در آن موقع امکانات ساختش مهیا نشد.

او ادامه داد: به هر حال آقای جوانمرد هم در «بانوی عمارت» و هم در سریال «جیران» نشان داد که تسلط خوبی به تاریخ، آداب و روابط دوره قاجار دارد. داستان سریال «جیران» هم بر اساس مستندات زندگی «خدیجه تجریشی» ملقب به جیران نوشته شده است.

عفیفه همچنین درباره پیشرفت سریال «جیران» از ابتدا تا امروز، خاطرنشان کرد: پس از اینکه با آقای فتحی برای انجام کار توافق کردیم، بر دو نکته متمرکز شدیم. نخست فیلمنامه و دوم امکانات خاص از نظر دکور و صحنه که برای این کار ضرورت دارد. در مرحله اول با مشارکت آقای فتحی برای نگارش، همکاری مطلوبی بین ایشان و آقای جوانمرد شکل گرفت که منتهی به نگارش حدود سی قسمت فیلمنامه بسیار جذاب تا امروز شده است. البته هنوز چیزی حدود ۱۰ قسمت دیگر باید نوشته شود تا داستان بسته شود.

عفیفه همچنین درباره شایعه‌هایی که در این مدت درباره توقف و تعطیلی سریال «جیران» شنیده می‌شد، خاطرنشان کرد: برخی از اخباری که درباره تعطیلی پروژه پخش شده­‌اند بدون ذکر نام جیران بوده، اما از فحوای خبر می­‌شد چنین چیزی را استنباط کرد. متاسفانه با وجود برخی کانال‌های خبری غیررسمی در فضای مجازی بازار شایعات و حواشی برای همه کارها وجود دارد که انگار گریزی هم از آنها نیست؛ البته پس از این کلیه اخبار سریال «جیران» از طریق روابط عمومی سریال که رابطه نزدیک و روشنی با کلیه خبرگزاری‌ها، نشریات و کانال‌های خبری معتبر دارد به اطلاع عموم می‌ رسد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید