نمایش خانگی
مصطفی کیایی و مازیار میری از معایب واگذاری شبکه خانگی به صداوسیما می‌گویند

دولت به جای اشتغال زایی تلاش می‌کند اشتغال را از بین ببرد

مصطفی کیایی و مازیار میری با حضور در برنامه«کافه آپارات» درباره معایب و عدم صلاحیت صداوسیما بر نظارت شبکه نمایش خانگی به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

مصطفی کیایی کارگردان سریال «هم گناه» درباره وضعیت فعلی شبکه نمایش خانگی و بلاتکلیفی سازندگان این نوع آثار، در برنامه «کافه آپارات» فریدون جیرانی گفت: متاسفانه بعد از مطرح شدن بحث نظارت صداوسیما بر شبکه نمایش خانگی، سازندگان این آثار الان دچار یک نوع بلاتکلیفی هستند و نمی‌دانند برای ارائه کار و درخواست مجوز باید به کجا مراجعه کنند؛ در صورتیکه صدور مجوز این دسته از تولیدات در حال حاضر برعهده ارشاد است. با وجود اینکه ارشاد در یکی دو سال گذشته سعی کرده از آثار نمایش خانگی دفاع کند اما در مقطع جدید کاملا میدان را خالی کرده است!

۲۸ صنف خانه سینما جمعیتی نزدیک به پنج تا هفت هزار نفر اعتراض کردند که شبکه نمایش خانگی را به تلویزیون واگذار نکنید. قطعا اگر سرمایه گذار شبکه نمایش خانگی احساس کند که سریالی هم سطح تلویزیون است این کار انجام نمی‌دهد و طبیعتا اشتغال هم از بین می‌رود. دولت به جای اینکه تلاش کند برای اشتغال زایی اما تلاش می‌کند که این اشتغال را از بین ببرد.

کیایی در ادامه تصریح کرد: فکر می‌کنم هر عقل سلیمی از هر زاویه‌ای به این موضوع نگاه کند متوجه خواهد شد که پشت این قضیه یک چیز دیگری هست. من احساس می‌کنم بحث بازی‌های قدرت در این قضیه مطرح است. مطمئنم اگر الان دولت اصولگرا روی کار بود چنین مسئله‌ای فعلا مطرح نمی‌شد.

مازیار میری نیز با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در سال‌های اخیر و عدم صلاحیت بر نظارت آثار نمایش خانگی تاکید کرد: دوستان در صدا و سیمای جمهوری اسلامی علاقه‌مندند که سینما را از بین ببرند و در اختیار خودشان قرار دهند. متاسفانه صداوسیما در سال‌های اخیر مدیریت مناسبی نداشته و تلویزیون برنامه‌های معتبر، تهیه کننده‌ها و مجری‌هایش را از دست داده و به هر دلیل آنها را از حذف کرده است. اما چگونه می‌شود در این دوره تصمیم می‌گیرد یک کار بزرگتری را در اختیار بگیرد؟ معمولا سازمان‌ها در کشور ما متاسفانه وقتی قدشان کوتاه است و به بلندی چیز دیگری نمی‌رسد سعی می‌کنند قد آن را کوتاه کنند. سعی نمی‌کنند خودشان ارتقا پیدا کنند. به نظرم مدیریت فعلی صداوسیما بدترین دوره مدیریتی سازمان بوده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید