تئاترنمایش خانگی

بسته پیشنهادی «فیلم نیوز» برای تعطیلات آخر هفته

بسته پیشنهادهای فرهنگی و هنری برای تعطیلات آخر هفته، به معرفی آثار منتخب سینمای ایران و جهان، حوزه ادبیات، تئاتر، مستند و شبکه نمایش خانگی می‌پردازد و پنجشنبه‌ها در «فیلم نیوز» منتشر می‌شود.

پیشنهاد فیلم :«رضا»
اولین ساخته سینمایی علیرضا معتمدی سال گذشته در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمد و با وجود اینکه اکران محدودی داشت اما با واکنش‌های مثبتی همراه بود. «رضا» فیلمی بی ادعا و شخصیت محور است که داستان ساده‌ای را روایت می‌کند: «رضا پس از جدایی از همسرش، تلاش می‌کند به زندگی جدید خود عادت کند، اما عشق تازه‌ای به سراغش می‌آید». «رضا» توسط موسسه هنر اول در شبکه نمایش خانگی توزیع شده و علیرضا معتمدی، سحر دولتشاهی، رضا داوودنژاد، ستاره پسیانی، افسر اسدی در این فیلم ایفای نقش کردند.

پیشنهاد تئاتر: «در انتظار گودو»
پس از محدودیت اجرا در سالن‌ها به دلیل شیوع کرونا، مدتی است تئاتری‌ها در فضای باز نمایش‌هایشان را روی صحنه می‌برند. «در انتظار گودو» به کارگردانی امیررضا کوهستانی، عنوان نمایشی است که از ۲۰ شهریور اجرای عمومی خود را در فضای باز و بیرونی پردیس تئاتر باغ کتاب آغاز کرده است. «در انتظار گودو» برداشتی آزاد از نمایشنامه ساموئل بکت است و با حضور لیلی رشیدی، الهام کردا، مهین صدری، مونا احمدی و خزر معصومی ساعت ۲۰ روی صحنه می‌رود.

پیشنهاد کتاب: «هنر شفاف اندیشیدن»
عادل فردوسی پور مجری محبوب و توانمند برنامه «نود»، از سال ۱۳۹۱ تا کنون، در زمینه ترجمه کتاب‌های نویسندگان معتبر جهان نیز فعالیت‌‌هایی داشته است. اما پس از انتشار و استقبال از کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» با ترجمه عادل فردوسی پور، اخیرا نسخه صوتی این کتاب با همان لحن منحصر به فرد او وارد بازار شده است. «هنر شفاف اندیشیدن» نوشته رولف دوبلی با ترجمه و خوانش عادل فردوسی پور، کتابی است ساده و تاثیرگذار که رفتار انسان و اشتباه‌های او را کنکاش می‌کند. نسخه شنیدنی این کتاب توسط رادیو گوشه منتشر شده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید