نمایش خانگی
به بهانه رونق مجدد سریال‌های شبکه نمایش خانگی

بخش دوم: درخشش ستاره‌ها از قاب نزدیک

این روزها شبکه نمایش خانگی دوباره به دوران اوج خود بازگشته است. چند سریال مهم در حال پخش هستند که در هر یک، بازیگرانی با کارنامه درخشان به شبکه نمایش خانگی آمده‌اند. این اتفاق بهانه‌ای شد تا نگاهی به حضور موفق و درخشش ستاره‌های سینما در سریال‌های شبکه نمایش خانگی داشته باشیم.

مهناز افشار: «عاشقانه»
گیسو یکی از شخصیت‌های خاکستری «عاشقانه» است. انتخاب مهناز افشار برای این نقش قطعا یکی از عوامل جذب مخاطب بود. او در شرایطی این سریال را بازی کرد که پیش از این سریال شکست خورده «عشق تعطیل نیست» را در کارنامه خود داشت. سریال منوچهر هادی اما موقعیت خوبی را برای او در شبکه خانگی فراهم سخت. گیسو یک شخصیت مرموز است که وظیفه‌اش ابتدا جذب و اعتماد شخصیت‌ها و مخاطب به سمت خود بود.

ساعد سهیلی: «نهنگ آبی»
آرمین مشرقی یکی از مهم ترین نقش‌های ساعد سهیلی در کارنامه‌اش است. یک پسر جوان مرموز و دارای ابعاد شخصیتی پیچیده که فاصله زیادی با شمایل همیشگی سهیلی در کارهایش دارد. فریدون جیرانی یکی از سخت‌ترین نقش‌های سریالش را به این بازیگر جوان سپرد و او از این فرصت به خوبی استفاده کرد. موفقیت سهیلی در این سریال باعث شد در ادامه توانایی‌های خود را در اجرای نقش‌های خاکستری بیشتر محک بزند.

حامد بهداد: «دندون طلا»
«دندون طلا» اولین سریال بهداد در شبکه خانگی بود. مجموعه‌ای که بیشتر بر توانایی و سبک بازیگرانش تکیه داشت و ضرباهنگ تند و دیالوگ‌های موزون شخصیت‌ها از عوامل جذابیت سریال به حساب می‌آمدند. بهداد با شمایل متفاوت و تازه و کنترل بیشتر روی احساساتش، تجربه موفقی را در مینی سریال داود میرباقری پشت سر گذاشت. بازی در نقش بلبل، جوان خوش صدا و خواننده‌ای که در نهایت، آلوده اعتیاد و کارتن خواب می‌شود از نقش‌های متفاوت بهداد در کارنامه‌اش است.

لیلاحاتمی: «نهنگ آبی»

آناهیتا کاشفِ «نهنگ آبی» یکی از پرحاشیه‌ترین نقش‌های لیلا حاتمی در کارنامه‌اش است. شاید اگر نقش دچار تغییرات نمی‌شد و لیلا تا پایان کار در «نهنگ آبی» حضور داشت آناهیتا به یکی دیگر از نقش‌های ماندگار کارنامه او بدل می‎شد. اما با این حال حاتمی در همان چند قسمت هم عملکرد خوبی در بازیگری دارد‌. او با فیلم «من» به کارگردانی سهیل بیرقی از آن سیما و شمایل همیشگی خود فاصله گرفت و این تغییر مسیر، در «نهنگ آبی» هم ادامه داشت.

فرهاد اصلانی: «هیولا»
سه تجربه موفق در شبکه نمایش خانگی دارد: «ساخت ایران»، «شاهگوش» و «هیولا». اصلانی که تاکنون تیپ‌های کمیک متفاوتی را تجربه کرده و توانایی‌های خود را در نقش‌های کمدی هم به اثبات رسانده، سال گذشته با سریال «هیولا» توجه بسیاری از مخاطبان و منتقدان را معطوف به بازی منحصر به فرد خود در این سریال کرد. بازی روان و پر از جزئیات در نقش هوشنگ شرافت و توانایی همزمان او در اجرای سه نقش «شرافت» و «وجدان» و «شیطان» نقطه قوت این سریال بود. اصلانی از بازیگران پرقدرت سینماست که به بهترین شکل از پس اجرای هر کارکتری در هر موقعیت و مدیومی بر می‌آید.

شبنم مقدمی: «هیولا»

از جمله بازیگرانی که وقتی به کارنامه‌اش نگاه می‌کنیم با نقش‌های مشابه مواجه نخواهیم شد. بازیگر با استعداد و خلاقی که در سال‌های اخیر توانایی‌های خود را در عرصه طنز هم به اثبات رسانده است. او در «هیولا» نقش شهره یک زن نیمه سنتی را بازی کرده که سعی می‌کند تا حدودی امروزی و اهل معاشرت با زنان مدرن هم باشد. اصولا بازی در نقش‌های کمدی برای بازیگران زن به دلیل برخی محدودیت‌ها در شخصیت پردازی، سخت تر است، اما با این حال او تلاش کرده در کمدی گام مهمی بردارد و در «هیولا»ی مهران مدیری درخشان ظاهر شود.

نازنین بیاتی: «مانکن»ا

ازبازیگران نسل تازه سینمای ایران که با «دربند» پرویز شهبازی به سینما معرفی شد. دختری با چهره‌ای معصومانه که در کارنامه‌اش فیلم‌های کمدی و پرفروش هم به چشم می‌خورد. این ستاره جوان که از سال ۹۱ وارد حرفه بازیگری شده، سال گذشته با سریال «مانکن» حسین سهیلی زاده، نامش بیشتر سر زبان‌ها افتاد. «مانکن» دومین تجربه این بازیگر بعد از سریال «گلشیفته» در شبکه نمایش خانگی بود. او با ایفای نقشِ همتا در سریال «مانکن» مهارت‌های خود را در بازیگری در قالب یک سریال ملودرام به چالش کشیده است.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید