نمایش خانگی
کامبیز دیرباز:

آقازاده‌ها هیولاهای امروز جامعه هستند

کامبیز دیرباز در مستند «بوی خون» درباره ایفای نقش شهنام در سریال «آقازاده» اظهار کرد: این نقش برای من یک چالش بود، چون یک نقش کم حرف بود و دوم اینکه بعد از سریال «تب سرد»، اولین نقش منفی را بازی می‌کردم. نقش‌های ضد قهرمان زیادی در این مدت بازی کردم اما شخصیتی که طعنه بزند به سمت منفی و کفه منفی بودنش سنگین‌تر باشد را بازی نکرده بودم.

او در پاسخ به اینکه آیا مشابه چنین شخصیتی در جامعه ایرانی وجود دارد، گفت: اینکه ما به ازای این شخصیت وجود دارد یا نه، من نمی دانم. شاید برای اینکه نمی‌دانم در دنیای گانگسترهای وطنی چه خبر است! ولی به هرحال تفاوتی که با گانگسترهای هالیوودی دارد، واکنش‌های احساساتی و کنترل شده‌ای است که بعضی مواقع از خود نشان می‌دهد.

بازیگر «آقازاده» درباره همبازی‌هایش بیان کرد: به هرحال بهرامی بال متفکر نیما بود و شهنام بال عملیاتی‌اش. و رفتار و حرف زدن این شخصیت‌ها با هم فرق داشت. سال‌های سال است که با امیر آقایی از دوران تئاتر آشنا هستم و با امین هم کارکرده بودم. این باعث می‌شد که شناخت خوبی نسبت به هم داشته باشیم و هرکس وظایف خودش را بداند و کار خودش را در صحنه انجام دهد.

دیرباز یادآور شد: به نظرم شخصیت شهنام از آن شخصیت‌هایی است که مناسب فصل دوم سریال است. چون همیشه یک علامت سوالی کنار این آدم‌ها هست. با اینکه کم حرف هستند اما واکنش‌هایی غیرمنتظره دارند. باید پاسخی برای این علامت سوال‌ها باشد یا اینکه بیننده همیشه منتظر می‌ماند تا یک جایی علامت سوال‌ها به جواب برسد.

این بازیگر درباره اولین تصویری که از شنیدن نام آقازاده در ذهنش نقش می‌بندد، گفت: متاسفانه تصویری منفی! شرایط به شکلی شده که ناخودآگاه، آدم را به یک دنیای منفی پرت می کند. درحالی که می‌تواند به این شکل نباشد. مثل همین واژه سلبریتی که تا می‌شنوند، منتظرند چیز بدی باشد.

دیرباز در مورد محسوس‌ترین تاثیری که آقازاده‌ها در زندگی شخصی‌اش گذاشته اند، گفت: اینها هیولاهای امروز جامعه هستند. هر چقدر که فسادمالی‌شان بیشتر می‌شود، شکاف و فاصله طبقاتی جامعه هم افزایش می‌یابد. من که پدرو مادرم هر دو بازنشسته دولت هستند و زندگی‌شان با حقوق بازنشستگی می‌گذرد، نگران سَرِ برج و آخر برج هستند. من هم از جنس همین مردم هستم و در خانواده‌ای بزرگ شدم که همه مشغول کار بوده‌اند. طعم زندگی کارمندی را چشیده ام . صد درصد بر زندگی و خانواده من تاثیر می گذارد. امیدوارم ریشه این هیولاها زودتر خشکیده شود.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید