سینمای جهان

سینما فَکت: بازیگرانی که در آستانه ایفای نقش جوکر بودند

۱- رابین ویلیامز : تهیه کنندگان فیلم بتمن به کارگردانی تیم برتون برای نقش جوکر با جک نیکلسن وارد مذاکره شده بودند اما نتیجه مذاکرات به طول انجامید. تهیه کنندگان پیشنهاد این نقش را به رابین ویلیامز دادند تا هم به نیکلسن برای قبول این نقش فشار بیاورند و هم در صورت رد کردن این نقش توسط جک نیکلسن، نقش جوکر به رابین ویلیامز برسد. رابین ویلیامز از این تصمیم کمپانی وارنر با خبر شد و نقش جوکر را رد کرد و حتی در فیلم بعدی پیشنهاد بازی به جای نقش «ریدلر» را هم رد کرد.

۲- ویلم دفو : بعد از رابین ویلیامز نوبت به ویلم دفو می رسد و طی صحبتی که دفو با نویسنده فیلم یعنی «سم هم» انجام می دهد متوجه این نکته می شود که چهره و فیزیک او مورد تایید کارگردان و نویسنده است اما انتخاب اول کمپانی جک نیکلسن است.در نهایت نقش به نیکلسن می رسد و در نهایت ویلم دفو در اولین فیلم مرد عنکبوتی ، یکی از نقش های منفی ماندگار تاریخ سینمایی ابرقهرمانی را بازی می کند.

۳- ایدرین برودی : قبل از این که کریستوفر نولان ، هیث لجر را برای نقش جوکر انتخاب کند ، چندین کاندید برای این نقش وجود داشت. ایدرین برودی یکی از این بازیگران بود و او حتی با نولان هم در جلساتی شرکت کرد ولی در نهایت هیث لجر برای ایفای نقش جوکر انتخاب شد.او در مصاحبه ای اعلام کرد : هیث این نقش رو فوق العاده بازی کرد گرچه منم خیلی دوست داشتم این نقش بسیار جذاب رو بازی کنم.

۴- رایان گاسلینگ : در سال ۲۰۱۵ به رایان گاسلینگ پیشنهاد بازی در نقش جوکر در فیلم «جوخه خودکشی» داده شد.البته او این پیشنهاد را رد کرد و تنها دلیل رد کردن این پروژه این بود که گاسلینگ نمی خواست به طور هم زمان با چند پروژه سینمایی همکاری کند. البته سال ها قبل و در زمان فیلم برداری «شوالیه تاریکی» هم ،گاسلینگ به پروژه بتمن لینک شده بود.

در «سینما فَکت» به نکاتی از فیلم های سینمای جهان و ایران می پردازیم که شاید تا به حال نمی دانستید.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید