سینمای جهان
توقف اکران فیلم‌های برادران وارنر، دیزنی و سونی پیکچرز در روسیه

سینماهای هالیوود در انتظار رکوردشکنی بزرگ «بتمن»

«بتمن» یک افتتاحیه بزرگ را هدف قرار داده است، چیزی بین ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون دلار در باکس آفیس داخلی. این فیلم می‌تواند قهرمانی باشد که باکس آفیس به شدت به آن نیاز دارد

به گزارش فیلم نیوز، فیلم ابرقهرمانی «بتمن»، ساخته مت ریوز با بازی رابرت پتینسون در حالی از روز جمعه اکران خود را آغاز می‌کند که رسانه‌های هالیوود، فروشی بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار در سه روز اول اکران پیش بینی کرده‌اند.‌‌

ورایتی پیش بینی کرده «بتمن» یک افتتاحیه بزرگ را هدف قرار داده، یک بُرد بزرگ برای برادران وارنر که باکس آفیس به شدت به آن نیاز دارد. اگر گمانه‌زنی‌ها درست باشد، «بتمن» دومین فیلم دوران کروناست که در یک آخر هفته از مرز ۱۰۰ میلیون دلار عبور می‌کند.

«بتمن» که مدتی قبل برای منتقدان مطرح جهان نمایش داده شد، از سوی آنها امتیاز بالایی هم کسب کرده است. به زعم منتقدان، «بتمن» با بازی غافلگیرکننده رابرت پتینسون یکی از فیلم‌های مهم ابرقهرمانی و حتی تاریک‌تر از «شوالیه تاریکی» است، که ترس‌ها و ناامیدی‌های فضای سیاسی کنونی را به نمایش می‌گذارد. پتینسون در نقش بتمن، عبوس‌ترین بازیگری است که این شخصیت را بازی کرده، او هر زمان که لباس به تن می‌کند نوعی نیهیلیسم جسورانه تلقی می‌شود.

استفانی زاکارک منتقد مجله تایم در مورد فیلم نوشته: «بتمن دیگر هرگز نمی‌تواند سرگرم کننده باشد. او تیره‌ترین ابرقهرمان‌هاست، که توسط گذشته‌ای آسیب‌زا تسخیر شده، محکوم به غرق شدن در اطراف یک گاتهام کثیف و بی‌قانون.» پیتر دبروژ، منتقد ورایتی نیز بعد از تماشای فیلم نوشت: «این فیلم نوآر زمینی، غالباً بی‌رحمانه و تقریباً سه ساعته در میان بهترین‌های این ژانر ثبت می‌شود.»

«بتمن» در شرایطی قرار است اکران شود که کمپانی برادران وارنر در واکنش به بحران جاری در اوکراین، از اکران فیلم‌شان در روسیه ممانعت کرده است. طبق گزارش وال استریت، با اینکه ۲۰۰ هزار دلار بلیت قبلاً در روسیه فروخته شده بود و استودیو منابع قابل توجهی را برای بازاریابی «بتمن» در آنجا صرف کرده بودند، اما برادران وارنر با انتشار بیانیه‌ای اکران فیلم را در روسیه متوقف کرده است.

علاوه بر برادران وارنر، سونی پیکچرز، دیزنی و چندین استودیوی معتبر و بزرگ فیلم آمریکایی نیز در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد‌ه‌اند که اکران فیلم‌هایشان در روسیه متوقف خواهد شد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید