سینمای جهان
اظهارات صریح ایناریتو درباره رئیس جمهور آمریکا

دونالد ترامپ با هر توییتی که می‌زند به انزوای مردم اضافه می‌کند

رئیس هیئت داوران جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ در نشست مطبوعاتی پیش از شروع جشنواره، از ترامپ به عنوان سیاستمداری یاد کرد که سعی دارد تا نحوه تفکر و پارانویای خود را گسترش ‌دهد.

الخاندرو گونزالس ایناریتو که مسئولیت هدایت هیئت داوران امسال را بر عهده دارد، در این باره گفت: دونالد ترامپ با هر توییتی که می‌زند دارد به انزوای مردم اضافه می‌کند و نحوه تفکر و پارانویای خود را گسترش می‌دهد. سیاستمدارانی مثل ترامپ عملا دارند با خشم و عصبانیت، حکمرانی  و داستان‌سرایی می‌کنند و کاری انجام می‌دهند تا مردم باور کنند حرف‌شان حقیقت است. من سیاستمدار نیستم، اما به عنوان یک هنرمند می‌توانم با قلبی باز بیان کنم که از نظرم چه مسائلی درباره مهاجران حقیقت دارند. مشکل اصلی، جهل و نادیده گرفتن است. مردم داستان آن‌ها را نمی‌دانند، بنابراین سیاستمداران به سادگی می‌توانند گول‌شان بزنند.

ایناریتو در ادامه اظهار کرد فستیوال بین‌المللی کن راهی برای مخاطبان است تا بتوانند وارد فرهنگ‌های مختلف بشوند و ببینند دیگران دارند چطور زندگی می‌کنند. او معتقد است که: در ایالات متحده یا مکزیک که انزوای ملی دیده می‌شود، افراد فقط با امثال خودشان همذات‌پنداری می‌کنند که چیز بسیار خطرناکی است. چون آن وقت دیگران را در نظر نمی‌گیریم.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید