سینمای جهان
استقبال گسترده از «روزی روزگاری در هالیوود» در کن

دورخیز تارانتینو برای اسکار ۲۰۲۰

بالاخره بعد از مدت‌ها انتظار، فیلم سینمایی «روزی روزگاری در هالیوود» تازه ترین ساخته کوئنتین تارانتینو، شب گذشته برای اولین بار در کن 2019 به نمایش در آمد و با استقبال گسترده مخاطبان همراه شد.

تارانتینو، کارگردان و نویسنده این فیلم در جدیدترین مصاحبه خود اعلام کرد که فیلمنامه «روزی روزگاری در هالیوود» در ابتدا به صورت رمان بوده است و پنج سال برای نوشتن آن وقت گذاشته است.

او در ادامه فیلم خود را با فیلم برنده اسکار «رُما» مقایسه کرد و گفت: «آلفونسو کوارون سال گذشته «رُما»، مکزیک و سال ۱۹۷۰ را نشان داد؛ حالا من لس آنجلس و سال ۱۹۶۹ را. سالی که وقتی شش سالم بود، دنیای من را شکل داد.»

تارانتینو سپس گفت: می خواهم فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» را به اسکار برسانم.

او در پایان افزود: زمانی که نوشتن فیلمنامه به پایان رسید، تنها یک کپی از آن داشتم و تنها بازیگران اصلی این فیلم یعنی لئوناردو دی کاپریو و برد پیت می‌توانستند آن را از ابتدا تا انتها بخوانند. هر کس دیگری در این پروژه از جمله مارگو رابی فقط بخش‌هایی از فیلمنامه که مربوط به آن‌ها می شد، خوانده بود. حتی دی‌کاپریو و برد پیت نیز برای خواندن فیلمنامه باید به منزل شخصی تارانتینو می‌رفتند! چون تنها یک کپی وجود دارد،  صفحات رنگ آمیزی شده و به همین ترتیب باقی مانده است.من پوشش کثیف این صفحه را دوست دارم.

«روزی روزگاری در هالیوود» که در روزهای آخر به فهرست فیلم‌های بخش رقابتی جشنواره کن اضافه شد، یک کمدی-درام سیاه با بازی «لئوناردو دی‌کاپریو» و «برد پیت» در نقش‌های اصلی است که داستان یک ستاره تلویزیونی رو به فراموشی و بدلکار او را در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی روایت می‌کند، درست در همان زمانی که لس‌آنجلس در تب و تاب قتل‌های خانواده «منسون» قرار داشت.

این فیلم تا به این لحظه در سایت IMDB ، به امتیاز 9.7 از 10 دست یافته است. «روزی روزگاری در هالیوود» قرار است تا دو ماه دیگر اکران شود.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید