سینمای ایران
در آستانه اربعین حسینی اعلام شد

اعلام جزییات تولید فیلم زندگی امام حسین(ع) / این فیلم برای فجر 1402 آماده می‌شود / فیلمنامه پروژه را داود میرباقری می‌نویسد

در آستانه اربعین حسینی ، جزئیات تولید فیلم زندگی امام حسین (ع) با محوریت واقعه عاشورا اعلام شد. این فیلم به کارگردانی شهریار بحرانی و به نویسندگی داود میرباقری برای حضور در چهل و دومین جشنواره فیلم فجر آماده می شود.

به گزارش فیلم‌نیوز، محسن علی اکبری تهیه‌کننده پروژه سینمایی زندگی امام حسین(ع) در گفت وگویی با ایرنا به روایت جزییات تولید این فیلم پرداخت.

طبق گفته علی اکبری فیلمنامه این پروژه را داودمیرباقری می‌نویسد و در حال حاضر سیناپس نهایی آن آماده شده است. آنطوریکه تهیه کننده این پروژه اعلام کرده پیش تولید کار نزدیک به شش ماه طول می‌کشد و از اوایل سال 1402 این فیلم وارد فاز تولید خواهد شد.

آنطوریکه علی اکبری اعلام کرده قرار است گروه تولید براساس سیناپسی که آماده شده لوکیشن‌های فیلم را در شهرستان بافق یزد انتخاب کنند. علاوه بر این قرار است بخشی از این فیلم هم در شهرک سینمایی غزالی و شهرک دفاع مقدس جلوی دوربین برود.

محسن علی اکبری درباره ترکیب بازیگران این پروژه تاریخی مذهبی هم توضیحاتی ارائه داده و گفته در این فیلم چهار ستاره سرشناس سینما حضور خواهند داشت و در مجموع 60 بازیگر در این پروژه جلوی دوربین می‌روند.

فیلم سینمایی زندگی امام حسین (ع) قرار است با سرمایه گذاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت شهرداری تهران وارد فاز تولید شود.

شهریار بحرانی که در کارنامه‌اش ساخت فیلم‌های تاریخی- مذهبی«مریم مقدس»(س) و ملک سلیمان نبی (ع) را دارد، در اوایل دهه هشتاد فیلم-مجموعه‌ای با نام «ثارالله» را جلوی دوربین برد. این پروژه بعد از چند ماه تولید به دلیل اعتراض مراجع متوقف شد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید