سینمای ایران
ارسلان امیری در یادداشتی انتقادی و خطاب به مدیر موزه سینما نوشت

آقای اسماعیلی شما مثل جن‌گیر «زالاوا» هستید

ارسلان امیری در پی جلوگیری از نمایش فیلم «زالاوا» در موزه سینما ، در یاداشتی از عملکرد خودسرانه مدیر این مجموعه انتقاد کرد و تفکرات او را مشابه تفکرات جن‌گیر فیلم دانست.

به گزارش فیلم نیوز،مجید اسماعیلی مدیر موزه سینما بعد از جلوگیری از اکران فیلم‌های «علفزار» و « مجبوریم» در موزه سینما به تازگی اجازه اکران فیلم «زالاوا» در این مجموعه را نداده است. در پی این اتفاق ارسلان امیری کارگردان فیلم در یادداشتی به انتقاد از عملکرد خودسرانه اسماعیلی پرداخته است.

او در ابتدای این یادداشت نوشته است :«بچه‌های مستند ساز رفته بودند گزارش مردمی بگیرن و گفتم از مردم بپرسند :«جن خطرناک تره یا انسان» منتظر بودم 50 درصد بگن جن، پنجاه درصد بگن کاری که انسان با انسان و با طبیعیت و زمین و خدا کرد، جن نکرد، ولی همه گفتند آدم‌ها خطرناکترند.»

امیری در ادامه خطاب به مجید اسماعیلی نوشته :«مدیر موزه سینما هم نخواسته هیچ انسانی پاشو بذاره تو سینمایی که «زالاوا» رو ببینه. یک تنه پا روی قانون و حق و معرفت انسانی گذاشته و برای مردم و خانواده‌ها تصمیمی گرفته که احتمالا هیچ جنی برای هم نوع جنی‌اش نمی‌گیره.»

او یادداشتش را اینطور به پایان رسانده است :« زالاوا یک فیلم ضد خرافه و آقای مدیر ظاهرا شباهت هایی بین خودش و «آمردان» قصه ما دیده و بهش برخورده و نمیخواد خانواده‌ها یک فیلم ضد خرافات ببینن. فیلمی که از شورای پروانه ساخت و شوارای پروانه نمایش و بنیاد سینمایی فارابی مجوز گرفته … آب که سر بالا بره قورباغه ابو عطا می خونه.»

فیلم زالاوا نخستین ساخته سینمایی «ارسلان امیری» است که از هشتم تیرماه اکران خود را در سینماهای سراسر کشور شروع کرده است. این فیلم نقدی دارد بر خرافه‌های رایج درباره جن و جن‌گیری. پوریا رحیمی سام در نقش «آمردان» ایفاگر نقش یک جن‌گیر در این فیلم است. نوید پور فرج و هدا زین العابدین دیگر بازیگران فیلم «زالاوا» هستند.

فیلم‌نیوز

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید