سینمای ایران
در نشست خبری نخستین جشن فیلم کوتاه اندیشکده مستقل فرهنگ و هنر مطرح شد

شهاب حسینی : آرزو دارم بانی تاسیس یک دانشگاه سینمایی باشم

شهاب حسینی گفت هدفش از برگزاری اولین جشن فیلم کوتاه اندیشکده مستقل فرهنگ و هنر، نمایش دادن نیست و می‌خواهد زمینه‌ای فراهم آورد تا فیلم‌های کوتاه موفق دیده شوند، او همچنین ابراز امیدواری کرد که روزی بانی تاسیس یک دانشگاه کاملا تخصصی در حوزه سینما باشد.

به گزارش فیلم‌نیوز، اولین جشن فیلم کوتاه اندیشکده مستقل فرهنگ و هنر، دوشنبه 27 تیر به ریاست و دبیری شهاب حسینی برگزار شد. شهاب حسینی درباره برگزاری این جشن گفت: «در عرصه فیلم کوتاه آثاری وجود دارد که موفقیت‌های جهانی زیادی هم کسب کرده‌اند اما امکان دیده شدن آنها در داخل کشور فراهم نبوده است یا فیلمساز در داخل کشور قدر ندیده و مخاطب از خروجی کار او بی اطلاع مانده است، درنتیجه هدف من، چیزی جز ارائه این آثار به مخاطب نبوده است. فضایی برای نمایش اینگونه آثار دغدغه اولیه ایجاد این رویداد بود. یک فیلمساز مستقل جایی برای ارائه حاصل کارش ندارد و این همیشه برایم غم‌انگیز بود.»

او در نقد وضعیت سینما توضیح داد: «ضرب‌المثلی هست که می‌گوید صاحبخانه‌ بد، آدم را صاحبخانه می‌کند. من خودم در چند سال قبل برای تزریق نگاهی جدید به سینما، حدود هشت فیلم تولید کردم ولی برای ارائه با مشکل مواجه شدم. برای همین، اگر از سر لطف می‌گویید اسم من وزنی دارد، فقط در کلام است و در عمل نیست و همین انگیزه باعث شد که بگویم اینجا، آدرس ماست و اگر هیچ جایی فیلمی را نخواستند ما هستیم. البته آرزوی من این است که این جشنواره به صورت بین‌المللی و نیز با استقرار در جزیره کیش، ادامه یابد تا محلی برای کشف استعدادهای سینما باشد.»

حسینی درباره انگیزه‌های برگزاری این رویداد و همچنین حمایت چهره‌های مطرح سینمایی هم گفت: «این جشن یک زمینه آشنایی‌ست برای فیلمسازان جوان مستقل با بخش بزرگتر سینما. حقیقتا حضور این همه چهره مهم سینمایی که به دعوتم پاسخ گفتند، برای من یک دلگرمی بزرگ بود، چراکه این رویداد، کاملا مستقل است و از سوی هیچ نهاد و مرکز دولتی حمایت نمی‌شود.»

او ابراز امیدواری کرد: «روزی که بانی تاسیس یک دانشگاه کاملا تخصصی فقط در رشته سینما باشم آن روز بیش از کارهای بازیگری‌ام به آن یک کار افتخار می‌کنم.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید