سینمای ایران
هشدار یکی از پخش کننده‌ها درباره سخت گیری در خصوص صدور پروانه ساخت

سال 1402 برای اکران فیلم نخواهیم داشت

سعید خانی با اعتراض به روند صدور پروانه ساخت به آثار سینمایی ، اعلام کرد در صورت پایدار بودن این وضعیت در سال 1402 فیلمی برای اکران نخواهیم داشت.

به گزارش فیلم نیوز، سعید خانی یکی از تهیه‌کننده‌ها و پخش کننده‌های فعال سینما با اعتراض به عملکرد شورای پروانه ساخت نسبت به کمبود فیلم برای اکران سال 1402 ابراز نگرانی کرد. او در گفت وگویی که با «مهر» انجام داده در این باره گفته :« بحث صدور پروانه ساخت برای فیلم‌های سینمایی است. در واقع مدتی است که سینماگران برای دریافت پروانه ساخت با مشکل مواجه بوده و مجوز ساخت فیلم‌ها به سختی صادر می‌شود. اگر قرار باشد چنین روندی همچنان ادامه داشته باشد در سال ۱۴۰۲ با مشکل کمبود فیلم مواجه خواهیم شد و البته جشنواره فیلم فجر و کاهش متقاضی به دلیل تولید نشدن آثار را نیز باید مدنظر قرار دهیم.»

سعید خانی در ادامه از همزمانی اکران برخی فیلم‌ها گلایه کرده است :« معتقدم فیلم‌ها در شرایط کنونی برای اکران باید به گونه‌ای انتخاب شوند که کمترین سوخت مخاطب را داشته باشیم، به عنوان مثال نباید فیلم‌های «هناس» و «بدون قرار قبلی» همزمان اکران می‌شدند، چرا که مخاطبان این دو فیلم هر دو از یک طیف هستند.»

پخش فیلم «برادران لیلا»ساخته سعید روستایی را «خانه فیلم» به مدیریت سعید خانی برعهده دارد. او درباره وضعیت این فیلم گفته :«باید دید چه زمانی پروانه نمایش این فیلم صادر می‌شود تا بتوان برنامه‌ریزی دقیقی برای اکران آن داشته باشیم.»

فیلم برادران لیلا آخرین ساخته سعید روستایی با اعلام رسمی سازمان سینمایی توقیف شده و اجازه اکران ندارد.

فیلم‌نیوز

1 دیدگاه

  • خیلی عالیه که تو مجوزها سخت گیری میکنن، اینهمه فیلم مزخرف و بدردنخور هر سال ساخته میشدن سینما هم مخاطب زیادی نداره با این فیلمها چرت و پرت ، باید فیلم خوب بسازن

دیدگاهتان را بنویسید