سینمای ایران
بهاره افشاری از بازی در فیلم حجت قاسم زاده می‌گوید :

روزششم فیلم شریفی است

بهاره افشاری که این روزها فیلم «روزششم» را بر پرده سینماها دارد ، از این فیلم به عنوان یک اثر شریف و قابل احترام یاد می‌کند.

بهاره افشاری بازیگر نقش «نگین» در فیلم روز ششم درباره این فیلم می‌گوید :«وقتی فیلمنامه روزششم را خواندم حس کردم این کار روی کاغذ کار شریف و آبرومندی است که هنوز هم اعتقاد دارم هست. بنابراین بازی در آن را قبول کردم.»

او در توضیح بیشتر این ماجرا می‌گوید :« قبل از «روز ششم» یک فیلمی بازی کردم به اسم «رقص دلفین‌ها» و در آن نقش یک دختر افغان را داشتم که نقش پررنگی بود. بلافاصله بعد از اینکه تمام شد فیلمنامه «روز ششم» دستم رسید. روی کاغذ فیلمنامه متفاوتی بود. من از بازی در «رقص دلفین‌ها» خسته شده بودم و در عین حال فکر می‌کردم بازیگرم و حتما باید حضور داشته باشم. بنابراین بازی در این فیلم را قبول کردم. فیلمی که فقط یک بازیگر زن داشت. درست است که زن محور نبود اما همه اتفاق‌هایی که در این فیلم می‌افتد به خاطر پدر این دختر است. انگار مثل یک نخ تسبیح همه اتفاق‌ها را بهم ربط می‌دهد اما حضور فیزیکی زیادی ندارد. به هیچ‌عنوان پشیمان نیستم که در این فیلم بازی کرده‌ام چون فیلم شریفی است.»

افشاری در پایان درباره اینکه کاراکتر نگین چقدر به شخصیت واقعی او نزدیک است می‌گوید :«وقتی «روز ششم» را خواندم به حجت قاسم‌زاده گفتم من را چقدر می‌شناسی؟ گفت : شناخت چندانی ندارم . اما با اینحال دختر فیلم روز ششم به لحاظ دیالوگ گویی و جنس ادبیاتی که با مردها صحبت می‌کند و … آنقدر شبیه من است که فکر می‌کردم من را خیلی خوب می‌شناسد. می‌دانستم قرار نیست کاری انجام دهم برای روز ششم چون احتیاجی به زحمت کشیدن نبود. چون دختر عین خودم بود.»

بهاره افشاری در حال حاضر دو فیلم «آینده» و «موافقت اصولی» را در نوبت اکران دارد و «رقص دلفین‌ها» با بازی او نیز کماکان در حال گذراندن مراحل فنی است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید