سینمای ایران
گلایه رضا کیانیان از عملکرد تلویزیون و تصمیم‌های محدود کننده ساترا

رضا کیانیان: کار شما فقط توقیف است و بس

رضا کیانیان از وضعیت فعلی ایجاد محدودیت توسط ساترا گلایه کرده و گفته گروه‌هایی نظیر ساترا و الماس کارشان فقط توقیف کردن است.

به گزارش فیلم‌نیوز، رضا کیانیان در بخشی از مصاحبه مفصل با روزنامه اعتماد، درباره وضعیت سریال‌سازی در تلویزیون و پلتفرم‌ها انتقاد کرده و گفته: «دو تا از پلتفرم‌ها در دوران کرونا که سینما تعطیل شد، رشد کردند. فیلم‌نت هم به پلتفرم‌ها اضافه شد و بالا آمد. انشاءالله صد پلتفرم دیگر هم بیایند اما تلویزیون ما می‌خواهد همه را شبیه خودش کند! درحالیکه اصلا قرار نیست آنها با تلویزیون هماهنگ باشند قرار است تلویزیون با آنها هماهنگ باشد. موانع را از سر راه آنها بردارد تا سرمایه جذب کنند و سرگرمی و وفور فرهنگ را برای مردم فراهم کنند. رشد کنند و پلتفرمهای دیگر به وجود بیاید و بقیه تشویق شوند سرمایه بگذارند. اما نتیجه چه شده؟»

او به وضعیت سانسور سریال‌های قدیمی‌تر در تلویزیون هم گلاه کرده و گفته: «از سریال مختارنامه در هر دوره که پخش می‌شود، بخش‌هایی را می‌زنند. آنقدر که از مختارنامه فقط نامه‌ا‌ش باقی مانده است. چرا؟ چرا خودمان، خودمان را حذف می‌کنیم؟»

کیانیان گفته علت مشکلات اخیر، قد کوتاه بودن مدیران جدید تلویزیون است: «ساده بگویم که آن قد کوتاه، دوست ندارد کسی قدش از او بلندتر باشد. یعنی مسولان ما، روز به روز قد کوتاه‌تر می‌شوند در نتیجه قد دیگران را هم کوتاه‌تر می‌کنند. زمان آقای ضرغامی گفتم من فقط در برنامه‌های زنده تلویزیون شرکت می‌کنم. وقتی هم صحبت می‌کردم، خود آقای ضرغامی می‌گفت همه صحبت‌های تو را در برنامه نگاه می‌کنم. حاال چه شد؟ آقای ضرغامی ضد انقلاب بود؟ آقای ضرغامی که الان مشاور رهبری است. خب، چه اتفاقی افتاد؟ چرا قد مدیران بعدی کوتاه‌تر می‌شود.»

کیانیان توضیح داده که علت اصلی مخالفت تلویزیون با پلتفرم‌ها به این ربط دارد که دیگر کسی تلویزیون تماشا نمی‌کند. او گفته: «گر تلویزیون اجازه دهد که وقتی آقای فراستی صحبت می‌کند و فتوا می‌دهد من هم صحبت کنم، در جامعه تعادل ایجاد می‌شود؛ ولی تلویزیون می‌خواهد بر طبل دوقطبی بکوبد. هر چند که این در نهایت به ضرر خودش می‌شود، چون الان دیگر کسی کاری به کار تلویزیون ندارد. فقط یک عده مخصوصی تلویزیون می‌بینند. حالا تلویزیون دارد با طناب خودش شبکه‌های وی‌اودی مثل فیلیمو، نماوا یا فیلم نت را داخل چاه می‌کشد. عوض اینکه تلویزیون پولی شود و مثل شبکه‌های وی‌اودی پیشرفت کند، آنها را هم با خودش داخل چاه می‌کشد. چرا؟ چون نتوانسته سلبریتی شود و به جایی برسد. این معنای فرمول جهان سوم است. به جای اینکه کمک به رشد همه کند، کاری می‌کند همه قدشان کوتاه شود.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید