سینمای ایران
گزارش فروش هفتگی فیلم‌های روی پرده

قدرتنمایی «پسر دلفینی» در گیشه، به لطف بیلبوردهای شهری و تیزرهای تلویزیونی

انیمیشن سینمایی «پسر دلفینی» طی هفته جاری با فروش بالای 2 میلیارد تومان توانست به لطف تبلیغات گسترده شهری و تیزرهای تلویزیونی همپای فیلم‌های پرفروش جلو بیاید و رتبه سوم جدول فروش هفتگی را از آن خودش کند.

به گزارش فیلم‌نیوز، انیمیشن سینمایی «پسر دلفینی» که از دوم شهریور ماه 1401 اکران خود را در سینماهای سراسر کشور شروع کرده، طی هفته جاری موفق شد با فروش 2 میلیارد و 200 میلیون تومان همپای فیلم‌های بالای جدول فروش کند و موفق شود در رتبه سوم جدول فروش هفتگی بنشیند. این فیلم که از مزایایی چون بیلیوردهای شهری و تیزرهای تلویزیونی برخوردار است در این هفته توانسته 78 هزار و 811 مخاطب را جذب سالن‌های سینما کند. «پسر دلفینی» در مجموع به فروش 2 میلیارد و 300 میلیون تومان دست پیدا کرده است.

رتبه اول فروش هفتگی کماکان در اختیار فیلم «ابلق» است. فروش هفتگی‌ این فیلم همچنان بدون نوسان ادامه دارد بنحوییکه در هفته جاری توانست سقف فروش بالای سه میلیارد را حفظ کند. فیلم نرگس آبیار با جذب 102 هزار و 333 مخاطب در این هفته گیشه خود را از مرز 3 میلیارد و 300 میلیون تومان عبور دارد. «ابلق» در این هفته با در اختیار داشتن 3 هزار و 343 سانس در 294 سالن به این فروش رسیده است. این فیلم در مجموع 10 میلیارد و 500 میلیون تومان فروش کرده است.

فیلم «ابلق» با کمترین نوسان سقف فروش هفتگی خود را حفظ کرده و کماکان صدر جدول فروش هفتگی را در اختیار دارد

«دو زیست» ساخته بروز نیک نژاد فیلم دوم جدول فروش هفتگی است. این فیلم با جذب 77 هزار و 853 مخاطب در هفته جاری به فروش 2 میلیارد و 602 میلیون تومان رسیده است. مجموع فروش این فیلم 11 میلیارد و 500 میلیون تومان است.

فیلم «انفرادی» که با رسیدن به گیشه 63 میلیارد تومان عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را از آن خودش کرده در هفته جاری با فروش 2 میلیارد و 318 میلیون تومان به رده چهارم جدول فروش هفتگی سقوط کرد. در این هفته 72 هزار و 592 مخاطب به تماشای آن نشستند.

«برای مرجان» یکی از ضعیف‌ترین گیشه‌های فیلم‌های روی پرده را دارد. این فیلم در مجموع و بعد از گذشت بیش از 20 روز از اکرانش فقط 100 میلیون تومان فروش داشته است

رتبه پنجم جدول فروش هفتگی در اختیار فیلم «تی تی» است. این فیلم با بازی الناز شاکردوست، پارسا پیروز فر و هوتن شکیبا طی هفته جاری موفق به جذب 29 هزار و 141 مخاطب شد. با جذب این تعداد مخاطب گیشه هفتگی تی تی به رقم 966 میلیون تومان رسید. تیتی تا کنون 17 میلیارد و 414 میلیون تومان فروش داشته است.

«بانک‌زده‌ها» فیلم جدید اکران است که از هفته گذشته نمایش سراسری خود را در سینماهای سراسر کشور شروع کرده است. این فیلم که از آخرین کارهای زنده یاد علی انصاریان است طی این یک هفته توانسته 464 میلیون تومان فروش کند. از فیلم «بانک زده‌ها» 14 هزار 442 مخاطب دیدن کرده‌اند. این فیلم کمدی را جواد اردکانی کارگردانی کرده است.

همچنین در هفته جاری فیلم «علفزار» 669 میلیون تومان، «شب طلایی» 44 میلیون تومان، «کوزوو» 116 میلیون تومان، «زالاوا» 34 میلیون تومان و «برای مرجان» 25 میلیون تومان فروش داشته اند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید