سینمای ایران
پاسخ مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی به یک شایعه

نوید محمدزاده و فرشته حسینی ممنوع الکار نیستند

یزدان عشیری مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره شایعه ممنوع الکاری نوید محمد زاده و فرشته حسینی گفت: «این خبر صرفاً نوعی گمانه زنی است و صرفاً بر اساس شنیده‌ها نقل شده است و صحت ندارد»

به گزارش فیلم نیوز ، بعد از ماجراهای فرش قرمز فیلم «برادران لیلا» در جشنواره کن شایعه ممنوع الکاری نوید محمد زاده و فرشته حسینی در محافل سینمایی و رسانه‌ها به گوش رسید. توقیف رسمی فیلم «برادران لیلا» به این شایعه قوت بیشتری بخشید. برای پی بردن به صحت و سقم این ماجرا، خبرنگار همشهری گفت وگویی با یزدان عشیری مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی انجام داده که او با تکذیب این خبرگفته : «رفتار نویدمحمدزاده حرکت غیرشرعی نبود اما مغایر عرف بود که ممکن است کسانی هم عصبانی شوند. این حرکت تنبه می خواهد نه تنبیه. بهتر است هنرمندان ما از موقعیت های بین المللی به نفع فرهنگ این سرزمین استفاده کنند. تا این زمان هیچگونه جمع بندی رسمی درباره ممنوع الکاری نوید محمدزاده و همسرش انجام نشده است. هیچ منبع رسمی هم تا بدین لحظه در این باره صحبت نکرده و موضع گیری رسمی نداشته است.»

او در پاسخ به این موضوع که چقدر احتمال دارد نوید محمدزاده و فرشته حسینی به دلیل رفتارشان در حاشیه جشنواره کن ممنوع الکار شوند گفت: «در بحث‌های حقوقی معمولاً نمی توان با احتمال و اما و اگر سخن گفت. در این بین توصیه می کنم مردم به گمانه زنی‌ها اعتنایی نکنند و به التهاب موضوع بیهوده دامن نزنند. سینمای ما در حال حاضر به قدر کافی مشکلات عدیده دارد و با چنین چالش‌هایی روبه روست که توصیه می کنم در این ماجرا با آرامش و خویشتن داری رفتار شود تا بیش از پیش به آرامش سینما کمک کنیم. دامن زدن به اخبار جعلی خوب نیست و تأثیر مثبتی هم در فضای جامعه ندارد. همین دامن زدن به موضوع شاید فضایی ایجاد کند تا ارزش گذاری دقیقی نسبت به رفتار سلبریتی های کشورمان در خارج از کشور انجام نگیرد.»

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید