سینمای ایران
با نگارش فیلمنامه به قلم داوود میرباقری اتفاق می‌افتد

بحرانی 20 سال بعد از پروژه «ثارالله»، نامیرا را با موضوع قیام امام حسین (ع) می‌سازد

داوود میرباقری درحال نگارش فیلمنامه سینمایی «نامیرا» با موضوع قیام امام حسین (ع) است. این فیلم قرار است به کارگردانی شهریار بحرانی ساخته شود.

به گزارش فیلم‌نیوز، شهریار بحرانی اوایل دهه هشتاد مجموعه‌ای به نام «ثارالله» را مقابل دوربین برده بود. این مجموعه با بودجه‌ای یک میلیارد تومانی در سال ۱۳۸۱ در لوکیشن‌هایی حوالی یزد کلید خورد. بعد از گذشت چهار ماه از آغاز فیلمبرداری و در شرایطی که حدود ۱۰۰ دقیقه مفید هم از فیلم گرفته شده بود به خاطر مخالفت علما با برخی مواردی که در سریال وجود داشت تولید آن متوقف شد.

ماجرای سریال از حرکت امام حسین (ع) از مکه به سمت کربلا آغاز می‌شد و بعد از واقعه عاشورا به پایان می‌رسید. در مسیر حرکت، با شخصیت‌های گوناگونی دیدار کرده و برخی به وی ملحق می‌شدند.

حالا پس از دو دهه، شهریار بحرانی تصمیم دارد فیلمی با همان موضوع براساس رمان «نامیرا» به قلم صادق کرمیار بسازد. در خلاصه داستان این رمان آمده: «داستان این رمان از زمان حرکت امام حسین علیه السلام از مدینه به سوی کوفه آغاز می‌شود و در این مسیر افرادی طبق مستندات تاریخی به کاروان آن حضرت می‌پیوندند.»

درحال حاضر داوود میرباقری درحال نگارش فیلمنامه این فیلم است. محسن علی‌اکبری، تهیه‌کننده فیلم «نامیرا» درباره همکاری با داوود میرباقری به تسنیم گفته: «باوجودی که این کارگردان و نویسنده بزرگ سینمای ایران در حال حاضر درگیر پروژه ساخت سریال فاخر تاریخی «سلمان فارسی» هستند، اما به‌خاطر عشق و علاقه‌ای که به امام حسین (ع) دارند، تصمیم گرفتند که نویسندگی کار را از ابتدا تا انتها انجام دهند.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید