سینمای ایران
عملیات نجات سینماها با فیلم‌های کودک

فروش عجیب «لوپتو» پیش از اکران

با اکران فیلم «لوپتو» به کارگردانی عباس عسکری از صبح چهارشنبه یازدهم آبان ، شمار آثارکودک در حال اکران به چهار فیلم می‌رسد. «پسر دلفینی» در یک ماه اخیر، بیشترین میزان فروش را در میان فیلم‌های درحال اکران داشته و «لوپتو» هم هنوز نیامده، 9 میلیون و 500 هزار تومان فروخته است.

به گزارش فیلم‌نیوز، با وجود اینکه اکران فیلم‌های «بازیوو» به کارگردانی امیرحسین قهرایی، «بام بالا» به کارگردانی جمال سید حاتمی و «پسر دلفینی» به کارگردانی محمد خیراندیش در حوزه کودک و نوجوان ادامه دارد و از صبح چهارشنبه یازدهم آبان ماه 1401 اکران انیمیشن سینمایی «لوپتو» نیز شروع می‌شود.

«بازیوو» قدیمی‌ترین فیلم اکران است و از 15 تیر روی پرده سینماهاست. در این چهار ماه، 84هزار نفر برای تماشای آن به سینماها رفته‌اند و سرجمع 2 میلیارد و 400 میلیون تومان فروخته.

«پسر دلفینی» از دوم شهریور روی پرده رفت و بعد از گذشت دو ماه از اکران، توانست حدود 612 هزار نفر را به سینماها بیاورد. فروش این فیلم درحال حاضر به 15 میلیارد و 500 میلیون تومان رسیده و در حال بیشترین استقبال را میان فیلم‌های سینما دارد.

در دو هفته اجرای طرح نیم‌بهای بلیت‌ها 103هزارنفر برای این فیلم به سینماها رفتند اما از قبل این میزان فروش، فقط 2 میلیارد فروش کرد. با این حال از میان فیلم‌های کودک اکران فعلی، بالاترین میزان فروش را داشت.

«بام بالا» از 14 مهر روی پرده رفت و اکرانش همزمان شد با کاهش شدید تمایل مخاطبان به رفتن به سینماها. نمی‌توان پیش‌بینی کرد در صورتی که فیلم در شرایط عادی اکران می‌شد چه موفقیتی در فروش به دست می‌آورد اما درحال حاضر در این مدت زمان، 28هزار نفر برای آن بلیت خریده‌اند و فروش آن به 635 میلیون تومان رسیده.

فردا قرار است فیلم «لوپتو» هم به فیلم‌های کودک اکران اضافه شود. با توجه به استقبال بالا از انیمیشن «پسر دلفینی» باید دید آیا این انیمیشن هم در فروش موفق می‌شود یا خیر. در حال حاضر 450 نفر برای تماشای این فیلم در اولین روز بلیت خریده‌اند تا پیش فروش بلیت‌هایش به رقم 9 میلیون و 500 هزار تومان برسد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید