سینمای ایران
مرد کهنه کار سینما به زودی پشت دوربین می‌رود

مرتضی عقیلی «کویت؛ پنجاه، پنجاه» را می‌سازد

مرتضی عقیلی بازیگر و کارگردان کهنه کار سینما که مدتی است به ایران بازگشته قصد دارد به زودی فیلمنامه‌ای با عنوان « کویت؛ پنجاه / پنجاه» را جلوی دوربین ببرد.

به گزارش فیلم‌نیوز، مرتضی عقیلی بعد از بازگشت به کشور با بازی در تئاتر«فلزات، چکشخوار» به کارگردانی آرش سنجابی فعالیت‌های هنری خود را از سر گرفت. این سینماگر کهنه کار قصد دارد به زودی فیلمی با عنوام «کویت؛ پنجاه / پنجاه» را جلوی دوربین ببرد.

این فیلم یک ملودرام اجتماعی است که میخواهد نقبی به مسائل روز و مشکلات جامعه و جوانان بزند. نویسندگی و کارگردانی این اثر را مرتضی عقیلی برعهده دارد و تا الان هیچکدام از عوامل این فیلم انتخاب نشده‌اند.

مرتضی عقیلی تاکنون در بیش از 100 فیلم سینمایی بازی کرده که آخرین کار او در این عرصه فیلم«پنجمین سوار سرنوشت» به کارگردانی سعید مطلبی‌است. این فیلم در سال 1359 تولید شد، اما به مدت 30 سال مجوز اکران نداشت و در نهایت در سال 1389 به شکلی محدود روی پرده سینماها رفت.

عقیلی علاوه بر بازیگری، در عرصه کارگردانی هم چهار فیلم سینمایی را جلوی دوربین برده که آخرین کارش «جای امن» نام دارد که در سال 1356 ساخته شد. او حالا بعد از گذشت نزدیک به 45 سال قصد دارد فیلم «کویت ؛ پنجاه / پنجاه» را در سن 80 سالگی جلوی دوربین ببرد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید