سینمای ایران
در جریان بازدید از دبیرخانه چهل و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر عنوان شد

رئیس سازمان سینمایی : امسال فیلم‌ها به سختی به جشنواره رسیدند

محمد خزاعی در جریان بازدیدی از دبیرخانه چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر عنوان کرد به دلیل شرایط پیش آمده امسال فیلم‌ها به سختی برای نمایش در این رویدا سینمایی آماده شدند.

به گزارش فیلم‌نیوز، در فاصله چند روز مانده به شروع چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی از دبیرخانه چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند کاری این دوره جشنواره قرار گرفت. او در جریان این بازدید اعلام کرد اعضای ستاد برگزاری، همکاران سازمان سینمایی و موسسات، فیلمسازان و تهیه‌کنندگان سختی‌های خاصی را تحمل کرده‌اند تا آثارشان را به جشنواره فجر برسانند.

خزاعی سپس با اشاره به این موضوع که تمامی فیلم‌های حاضر در جشنواره فیلم فجر را دیده عنوان کرد:«به شخصه فیلم‌های بخش مسابقه ملی و بین‌الملل جشنواره را دیده‌ام و شاخص‌ها و تمایزات بسیار زیادی در مقایسه با دوره‌های گذشته در این آثار مشهود است که پس از نمایش آن ها در جشنواره، جامعه سینمایی و منتقدان به این تمایزات و تفاوت‌ها پی خواهند برد.»

ریس سازمان سینمایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش عنوان کرد که جشنواره فیلم فجر تاریخ پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و سینماگران ، اصحاب رسانه و … را موظف به حفظ و نگهداری آن دانست و گفت :«وظیفه همه ما اعم از سینماگران، هنرمندان، اصحاب رسانه، منتقدان و متولیان است که در حفظ این میراث کوشا باشیم. رشد و بالندگی این درخت ریشه‌دار و پرثمر، به نفع سینمای این مرز و بوم و تاریخ و فرهنگ ماست.»

او در پایان ابراز امیدواری کرد که جشنواره چهل و یکم فارغ از سلایق و گرایشات سیاسی و جناحی همانند دوره‌های قبل با شکوه و پرشور برگزار شود.

چهل و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر از دوازدهم تا بیست و دوم بهمن ماه به مرکزیت تهران برگزار می‌شود. مجتبی امینی بازیگر فیلم «دلشکسته» و تهیه کننده سریال «گاندو» دبیری این دوره از جشنواره فیلم فجر را برعهده دارد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید