سینمای ایران
چرا اسامی متقاضیان شرکت در جشنواره چهل‌و‌یکم اعلام نشدند

فقط 75 فیلم برای جشنواره ثبت‌نام کردند / کاهش عجیب تعداد متقاضیان نسبت به ادوار گذشته

با ثبت‌نام 75 فیلم برای شرکت در چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر، میزان تقاضای حضور در جشنواره به کمترین میزان خود در چند سال اخیر رسیده است. این در حالی است که اسامی فیلم‌های متقاضی اعلام نشده است.

به گزارش فیلم‌نیوز، طبق اعلام روابط‌عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، در فرصت اعلام شده برای ثبت‌نام آثار سینمایی در سامانه جشنواره که تا پایان آبان ادامه داشت، 75 تهیه‌کننده متقاضی حضور آثارشان در جشنواره چهل‌ویکم شده‌اند.

سال گذشته بعد از ثبت‌نام 94 فیلم سینمایی برای حضور در جشنواره فیلم چهلم، 74 اثر برای در اختیار هیئت انتخاب قرار گرفت. درواقع میزان ثبت‌نام کنندگان امسال با آثاری که در جشنواره چهلم برای داوری در اختیار هیئت انتخاب قرار گرفت برابری می‌کنند.

نکته قابل توجه اینجاست که سال گذشته با 94 متقاضی ثبت‌نام، میزان استقبال از جشنواره به نسبت سال‌های قبل به کمترین میزان رسیده بود.

در جشنواره سی‌ونهم که بهمن 1399 برگزار شد، 110 فیلم ثبت‌نام کرده بودند و از این تعداد 62 فیلم در اختیار هیئت انتخاب قرار گرفت.

در جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر هم، 151تهیه‌کننده فیلم‌هایشان را برای حضور در رقابت فرستاده بودند.

هنوز از اسامی فیلم‌های ثبت‌نام شده برای شرکت در جشنواره چهل‌ویکم خبری در دست نیست و مشخص نشده چند فیلم به مرحله رقابت راه پیدا خواهند کرد. باید دید از این 75 اثر، چه تعدادشان از ساخته‌های کارگردان‌های شناخته شده است.

جشنواره چهل‌ویکم فیلم فجر از 12 تا 22 بهمن 1401 برگزار خواهد شد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید