سینمای ایران
اولین حضور بین المللی فیلم هومن سیدی در سال جدید میلادی

رقابت «جنگ جهانی سوم» با آثار مطرح سینمای جهان در«پالم اسپرینگز»

فیلم سینمایی «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی در اولین حضور بین المللی خود در سال جدید میلادی در جشنواره فیلم «پالم اسپرینگز» با آثار مطرح سینمای جهان از جمله «در جبهه غرب خبری نیست»، «ارژانتین 1985» و… رقابت می‌کند.

به گزارش فیلم‌نیوز، نماینده سینمای ایران در اسکار، قرار است در اولین حضور بین المللی خود در سال جدید میلادی در جشنواره فیلم «پالم اسپرینگز» حاضر شود. «جنگ جهانی سوم» در بخش بین الملل این جشنواره با فیلم‌های مطرحی چون «کورساژ»، «ای‎او»، «آرژانتین، ۱۹۸۵»، «در جبهه غرب خبری نیست» و «تصمیم به رفتن» رقابت خواهد کرد.

فیلم جنگ جهانی سوم پیش از این در جشنواره جهانی فیلم ونیز حاضر و موفق شد در بخش «افق‌ها» ی این جشنواره جایزه بهترین فیلم و بازیگر مرد را از آن خودش کند.این فیلم در ادامه حضور‌های بین المللی خود در جشنواره فیلم توکیو نیز به نمایش درآمد و تواست جایزه ویژه هیات داوران این فستیوال را به دست بیاورد.

علاوه بر «جنگ جهانی سوم»، سینمای ایران دو نماینده دیگر هم در این جشنواره دارد. فیلم «بی رویا» ساخته آرین وزیر دفتری در بخش «سینمای جهان اکنون» به نمایش در‌می‌آید و فیلم «خرس نیست» به کارگردانی جعفر پناهی هم قرار است بخش «اساتید مدرن» اکران شود.

سی‌و‌چهارمین دوره جشنواره فیلم پالم اسپرینگز قرار است با حضور ۱۳۴ فیلم از ۶۴ کشور دنیا در حدفاصل روزهای ۶ تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۳ (۱۶ تا ۲۵ دی) برگزار شود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید