سینمای ایران
پایان اکران یک هفته‌ای و پرحاشیه نماینده ایران در اسکار 2023

600 نفر جنگ جهانی سوم هومن سیدی را تماشا کردند

 

اکران یک هفته‌ای فیلم «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی پس از حواشی مختلف به پایان رسید. با وجود محدودیت‌ها و حواشی روزهای ابتدایی اکران، حدود 600 مخاطب در 14 سانس به تماشای این فیلم نشستند.

به گزارش فیلم‌نیوز، براساس قوانین شرکت در بخش بهترین فیلم بین‌المللی اسکار، فیلم‌های منتخب کشورها  باید در کشور خودشان حداقل یک هفته اکران شده باشند. از این جهت «جنگ جهانی سوم» باید تا پیش از 9 آذر، حتما در ایران اکران می‌شد.

طبق برنامه‌ریزی قرار بود این فیلم از روز پنجشنبه 14 مهر به صورت محدود اکران شود. از آنجایی که نام فیلم در فهرست آثار اکران شده در سایت سینماتیکت نبود و امکانی برای خرید بلیت اینترنتی آن وجود نداشت، شائبه‌هایی درباره اکران آن شکل گرفت. حتی این سوال مطرح شد که با وجود نبود امکان خرید بلیت، آمار منتشر شده درباره فروش فیلم از کجا به دست آمده است؟

این مسئله ابعاد گسترده‌تری به خودش گرفت و برخی دیگر از اهالی رسانه هم به دلیل نبود امکان تماشای فیلم، نسبت به اکران واقعی آن با تردید روبه‌رو شدند.

بالاخره از روز شنبه 16 مهر اعلام شد که بلیت‌فروشی به صورت حضوری برای این فیلم امکان‌پذیر شده اما از آنجایی که سالن انتخاب شده برای نمایش این فیلم فقط 42 صندلی دارد، فروش بلیت با محدودیت‌هایی روبه‌روست. خلاصه فروش بلیت حضوری برای این فیلم به شائبه‌ها پایان داد.

همچنین از روز شنبه 16 مهر، تمهیدی اندیشیده شد تا امکان تماشای فیلم برای اهالی رسانه در پردیس مگامال وجود داشته باشد.

این فیلم با وجود محدودیت‌ها و حواشی که در روزهای ابتدای اکران از سر گذراند، نهایتا با نمایش در چهارده سانس و فروش 619 بلیت، 25 میلیون و 650 هزار تومان فروش به اکران یک هفته‌ای خود پایان داد.

فیلم «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی و بازی محسن تنابنده، مهسا حجازی، ندا جبرائیلی موفق شد جایزه بخش افق‌های جشنواره ونیز را برای بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول مرد دریافت کند. این فیلم حالا به عنوان نماینده ایران در اسکار 2023 معرفی شده.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید