سینمای ایران
واکنش کارگردان گشت ارشاد 3 به شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر

سعید سهیلی : خسته‌ام

سعید سهیلی کارگردان فیلم «گشت ارشاد 3» به شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر به این فیلم و «دینامیت» واکنش نشان داد.

به گزارش فیلم‌نیوز ، ستاد امر به معروف و نهی از منکر علیه دو فیلم «دینامیت» و «گشت ارشاد 3» اعلام جرم کرد. هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه‌ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد. در بخشی از این نامه آمده است :«طی ماه‌های اخیر دو فیلم سینمایی با عنوان «دینامیت» و «گشت ارشاد ۳» به اکران عمومی درآمده‌اند که متأسفانه هر دو آنها به شکل سخیفی به تخفیف، تحقیر و تمسخر فریضه امر به معروف و نهی از منکر پرداخته است. در این رابطه ستاد امر به معروف و نهی از منکر بر اساس وظایف قانونی خود که بخشی از آن به صیانت از حریم فریضتین و حراست از دستاوردهای معنوی آن مربوط می‌شود با تکیه بر تعهد و التزام قابل تقدیر قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران به حفظ حقوق عامه و به استناد ماده ۱۲۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ و همچنین مواد ۶۳۸، ۵۱۳ و ۶۴۰ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ علیه مسببان و معاونان دخیل در این اقدام ناصواب اعلام جرم می‌نماید.»

این ستاد همچنین از وزارت ارشاد به اندازه فروش این دو فیلم که چیزی نزدیک به 95 میلیارد تومان است خواستار تامین منابع مالی برای ساخت فیلم فاخر و جبران خسارت فرهنگی این دو فیلم شد.

شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های مجازی رسمی و صفحات سینمایی داشت. در پی این شکایت سعید سهیلی کارگردان فیلم« گشت ارشاد 3» در یک رشته استوری اقدام به باز نشر این خبر در رسانه‌های مجازی کرد. او همچنین در واکنش به این اتفاق، ویدیو موزیک این فیلم با نام« خسته‌ام» را با صدای بهنام بانی منتشر کرد و در توضیح این پست نوشت :«خسته ام»

فیلم «دینامیت» به کارگردانی سید مسعود اطیابی خرداد سال گذشته به منظور رونق بخشیدن به گیشه سینماها اکران شد و توانست طی مدت 9 ماه به فروش نزدیک به 60 میلیارد تومان دست پیدا کند. این فیلم نوروز 1401 اکران آنلاین خود را شروع کرد و مدتی است به شکل رایگان در اختیار کاربران پلتفرم‌ها قرار گرفته است.

فیلم «دینامیت» که با فروش 60 میلیون تومانی عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را از آن خودش کرده با شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر مواجه شده است

«گشت ارشاد 3» هم که از اواخر آبان سال گذشته روی پرده سینماها رفت به فروش بالای 40 میلیارد تومان دست پیدا کرد. اکران آنلاین این فیلم از چندی پیش شروع شده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید