سینمای ایران
گزارش فروش هفتگی سینماها

صدرنشینی «تی‌تی» و سقوط «علفزار»

فیلم‌ «تی تی» ساخته آیدا پناهنده با شروع توفانی خود توانست رتبه دوم جدول فروش هفتگی سینماها را از آن خودش کند و موجب سقوط «علفزار» در جدول شود.

به گزارش فیلم‌نیوز، فیلم‌ «تی تی» آخرین ساخته آیدا پناهنده از چهارشنبه پانزدهم تیرماه 1401 اکران خود را در 314 سالن شروع کرد. این فیلم طی هفت روز اخیر در 2 هزار و 467 سانس به نمایش درآمد و موفق شد نزدیک به 100 هزار مخاطب را جذب سالن‌های سینما کند. «تی تی» با جذب این تعداد مخاطب توانست گیشه خود را از مرز 3 میلیارد و 400 میلیون تومان عبور دهد و برجایگاه دوم جدول فروش هفتگی تکیه بزند

اما صدر جدول فروش هفتگی کماکان در اختیار کمدی «انفرادی» است. این ساخته مسعود اطیابی هفته گذشته توانست با عبور از مرز 40 میلیارد تومان، فیلم «سگ بند» را کنار بزند و عنوان پرفروش‌ترین فیلم اکران 1401 را از آن خودش کند. «انفرادی» در فروش هفتگی هم موفق عمل کرد و صدر جدول را کماکان در اختیار خودش باقی نگه داشت. این فیلم جذب 119 هزار و 609 نفر توانست به فروش 3 میلیارد و 800 میلیون تومان دست پیدا کند. فروش کل فیلم انفرادی 46 میلیارد تومان است.

انفرادی کماکان با حفظ سقف فروش هفتگی صدر جدول را در اختیار خود دارد

«علفزار» ساخته کاظم دانشی در این هفته جایگاه خود را در رتبه دوم جدول فروش هفتگی از دست داد و با گیشه 1 میلیارد و 700 میلیون تومان به رتبه سوم جدول سقوط کرد. در این هفته 48 هزار و 938 مخاطب به تماشای این فیلم نشستند. فروش کل این فیلم 11 میلیارد و 625 میلیون تومان است.

«پیتوک» اولین ساخته سینمایی مجید صالحی هم که هفته گذشته اکران خود را در سینماها شروع کرد، طی این روزها فروش امیدوار کننده‌ای نداشت. این فیلم تنها با جذب 1000 و 646 مخاطب فقط 59 میلیون تومان فروخته است. این فروش در 207 سانس نصیب این فیلم شده است.

«هناس» ساخته حسین دارابی با وجود بهره بردن از مزایای قیمت بلیت چرخشی در این هفته 373 میلیون تومان فروش کرده است. فروش هفتگی «بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروز شعیبی هم 243 میلیون تومان بوده است.

«طلا خون» ساخته ابراهیم شیبانی هم فروش خوبی در هفته جاری نداشت. شیبانی که به نحوه اکران و سانس بندی فیلمش معترض است در این هفته نتوانست مخاطب چندانی را جذب سالن‌های سینما کند. این فیلم در این هفته 3 هزار و 964 مخاطب داشت که این میزان مخاطب برایش فروش 138 میلیون تومانی را رقم زدند.

«روز ششم» ساخته حجت قاسم زاده اصل هم با نمایش در 85 سالن و در اختیار داشتن 316 سانس توانست 101 میلیون تومان فروش کند. 2 هزار و 943 مخاطب طی هفت روز اخیر به تماشای این فیلم نشستند. روز ششم از اول تیرماه که اکران خود را شروع کرده تا 21 تیرماه نزدیک به 600 میلیون تومان فروش داشته است.

روز ششم بعد از گذشت ۲۱ روز از اکرانش به گیشه ۶۰۰ میلیون تومان رسید

«زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری هم دیگر فیلم اکران سینماهاست. این فیلم که در جشنواره سی و نهم فیلم فجر برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مکمل مرد شد در هفته جاری موفق به جذب 8 هزار و 385 مخاطب شد و فروش هفتگی خود را به مرز 300 میلیون تومان رساند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید