سینمای ایران
گزارشی از وضعیت فروش فیلم‌‌های روی پرده در یک هفته اخیر

حمایت‌ها کماکان جواب می‌دهد، تا پسر دلفینی صدرنشین شود

رتبه اول فروش هفتگی، اینبار به فیلم «پسر دلفینی» به کارگردانی محمد خیراندیش اختصاص دارد. کاملا مشخص است که تبلیغات گسترده شهری و پخش مداوم آگهی‌های بازرگانی این فیلم در تلویزیون جواب داده و پای خانواده‌ها را به سینماها باز کرده است.

به گزارش فیلم‌ نیوز،«پسر دلفینی» این هفته 4 میلیارد و 175 میلیون تومان فروش کرده و 163 هزار نفر برای تماشای آن به سینماها رفته‌اند. این فیلم از ابتدای شهریور اکران شده و به طور کلی 6 میلیارد و 200 میلیون تومان فروخته است.

فروش فیلم «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار، در هفته‌ای که گذشت، 3 میلیارد و 200 میلیون تومان بود و با این فروش در رتبه دوم جدول قرار گرفت. میزان فروش فیلم نسبت به هفته پیش تفاوت چندانی نداشته و حدود 110هزار نفر برای تماشای آن بلیت خریده‌اند.«ابلق» بعد از گذشت چهار هفته از شروع اکران، تا به حال 13میلیارد و 500 میلیون تومان فروش کرده.

«ابلق» ساخته نرگس آبیار بعد از چند هفته صدرنشینی، در هفته جاری جای خود را در صدر جدول به «پسر دلفینی» داد

سومین فیلم جدول فروش این هفته، کمدی «انفرادی» به کارگردانی مسعود اطیابی است.بعد از گذشت بیش از چهار ماه از شروع اکران، این هفته 97هزار و 800 نفر این هفته به سینماها رفته‌اند تا این فیلم را تماشا کنند و 2 میلیارد و 650 میلیون تومان هم فروش کرده است. 65 میلیارد و 650 میلیون تومان، کل فروش این فیلم است.

«دوزیست» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد، با فاصله کمی از «انفرادی»، با 2 میلیارد و 420 میلیون تومان فروش هفتگی، در خانه چهارم این جدول قرار دارد. حدود 83 هزار نفر بلیت این فیلم را خریده‌اند. به طور کلی 13 میلیارد و 800 میلیون تومان فروش کرده.

«تی‌تی» به کارگردانی آیدا پناهنده هم با یک میلیارد و 120 میلیون تومان فروش هفتگی عنوان پنجمین فیلم پرفروش هفته را به خود اختصاص داده. فروش کلی این فیلم بعد از دو ماه به 18 میلیارد و 500 میلیون تومان رسیده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید