سینمای ایران
بررسی فروش سینماها در ماه دی و یک هفته اخیر

«بخارست» سومین فیلم پروفروش سال شد

«بخارست» و «ملاقات خصوصی» پرفرش‌ترین فیلم‌های سینمای ایران در ماه دی بودند. این دو فیلم در یک هفته اخیر هم بیشترین فروش را داشتند و ساخته مسعود اطیابی موفق شد عنوان سومین فیلم پرفروش سال را از آن خودش کند.

به گزارش فیلم‌نیوز، در جدول فروش ماه دی سینماها، «بخارست» با 9 میلیارد و 700 میلیون تومان در جایگاه نخست قرار گرفت و «ملاقات خصوصی» با 4 میلیارد فروش دوم شد. «لوپتو»، «انفرادی» و «چپ‌ راست» به ترتیب در جایگاه سوم تا پنجم قرار گرفتند.

«ملاقات خصوصی» همچنان در جذب مخاطب موفق است و فروش آن شیب امیدوارکننده‌ای به خودش گرفته است.

از میان فیلم‌های پرفروش دی ماه، «بخارست» و «لوپتو» کل ماه روی پرده بودند. «بخارست» به کارگردانی مسعود اطیابی موفق شد پای 302هزار نفر را به سینماها باز کند. «ملاقات خصوصی» به کارگردانی امید شمس 13 دی اکران شد و فقط 17 روز روی پرده بود با این حال در آمار فروش ماه دی، توانسته 119هزار نفر را به سینما بیاورد. با اینکه میزان مخاطبان «لوپتو» از «ملاقات خصوصی» بیشتر بود و به 150هزارنفر رسید اما به لحاظ فروش در رده پایین‌تر قرار گرفت. «لوپتو» به کارگردانی عباس عسگری، در کل ماه دی 3 میلیارد و 770 میلیون تومان فروش کرد.

در یک هفته اخیر بیشترین فروش سینماها روی سه فیلم «بخارست»، «ملاقات خصوصی» و «چپ راست» بود. «بخارست» این هفته 2 میلیارد و 460 میلیون تومان فروخت و 81هزار نفر برای تماشای آن بلیت خریدند. «ملاقات خصوصی» با 60 هزار بلیت، به فروشی حدود 2 میلیاردی دست پیدا کرد و «چپ‌ راست» حامد محمدی هم که از 21 دی روی پرده رفت، توانست در یک هفته اخیر پای 42هزارنفر را به سینماها باز کند و یک میلیارد و 300 میلیون تومان بفروشد.

به طور کلی «بخارست» با 22 میلیارد فروش به جایگاه سوم جدول فروش سال 1401 راه پیدا کرده و بعد از «انفرادی» و «سگ‌بند» قرار گرفته است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید