سینمای ایران
کارگردان درخت گردو به یاد قربانیان بمباران شیمیایی سردشت+ویدیو

مهدویان : یکی از سکانس‌های درخت گردو نفسم را بند آورد و قلبم را فشرد

ویدیوی این سکانس از فیلم «درخت گردو» را در انتهای خبر ببینید

محمد حسین مهدویان همزمان با سی و پنجمین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت با انتشار یک پست و به اشتراک گذاشتن یک استوری ضمن گرامی داشت یاد و خاطره قربانیان این حادثه نوشت که در هنگام ثبت یکی از سکانس‌ها از شدت ناراحتی نفسش بند آمده بود.

به گزارش فیلم نیوز ؛ محمد حسین مهدویان که فیلم درخت گردو را با موضوع بمباران شیمیایی سردشت ساخته ؛ همزمان با سی و پنجمین سالگرد این فاجعه با انتشار تیزر این فیلم یاد و خاطره قربانیان سردشت را گرامی داشت.

او علاوه بر انتشار این پست؛ عکسی ازسکانس معروف و دردناک فیلم درخت گردو را هم در قالب استوری منتشر کرده است . سکانسی که در آن قادر مولان پور با بازی پیمان معادی بچه‌هایش را زیر دوش آب می‌برد تا سوختگی حاصل از شیمیایی شدن را کمتر احساس کنند. مهدویان در شرح این عکس نوشته است : «همیشه سعی کردم موقع فیلم ساختن فکر شده و عاقلانه تصمیم بگیرم.اهل اینکه سر صحنه ژست احساسی شدن بگیرم ، نیستم. عواطفم را مهار میکنم تا حساب‌گرانه تر عمل کنم.اما حکایت فیلمبرداری این صحنه چیز دیگری بود.هنوز سنگینی عاطفی این صحنه را حس میکنم و از یاد نمی‌برم.»

او در ادامه نوشته است :«قلبم فشرده بود و نفسم بالا نمی‌آمد.همه همین طور بودیم.این پلان را که گرفتیم دیگر هیچکدام توان کار کردن نداشتیم.همان نیمه شب کار را تعطیل کردیم و فردایش هم سر صحنه نرفتیم.ادا و اطوار نبود.واقعا نمی‌توانستیم.تصور اینکه روزی چنین صحنه‌ای در دنیای واقعی حادث شده، حال همه ما را خراب می‌کرد.»

فیلم «درخت گردو» در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر موفق شد سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خودش کند. این فیلم در سال ۱۳۹۹ در اوج دوران کرونا روی پرده رفت و توانست بیش از ۲ میلیارد تومان فروش کند. درخت گردو از پنجم فرودین سال ۱۴۰۱ هم اکران آنلاین خود در بستر پلتفرم «تلوبیون» را شروع کرد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید