سینمای ایراننمایش خانگی
اعتراض شدید الحن محمد حسین مهدویان به تلوبیون پلاس

سانسور درخت گردو غیرقانونی و غیر اخلاقی است

ویدیو بخش های سانسور شده «درخت گردو» را میتوانید در پایان این خبر ببینید

محمد حسین مهدویان با انتشار پستی در صفحه شخصی اش در اینستاگرام از سانسور فیلم «درخت گردو» در پلتفرم تلوبیون پلاس خبر داد و نسبت به این ماجرا معترض شد.

فیلم سینمایی «درخت گردو» از پنجم فرودین سال 1401 ، اکران آنلاین خود را به شکل انحصاری در پلتفرم «تلوبیون پلاس» شروع کرد.

نسخه‌ای که در حال حاضر روی این پلتفرم بارگذاری شده ، بدون اطلاع کارگردان ممیزی شده و بخش‌هایی از آن حذف شده است. محمد حسین مهدویان که گویا به تازگی متوجه این اتفاق شده، در یادداشتی کوتاه در صفحه شخصی اش در اینستاگرام نسبت به این ماجرا معترض شده است. او با با اشتراک گذاشتن بخش های حذف شده فیلم که مربوط به سکانس های دادگاه است نوشته : «بخش کوتاهی از فیلم سینمایی «درخت گردو»بدون اطلاع بنده از نسخه آنلاینی که در حال نمایش است، حذف شده. دلیلش را نمیدانم. دست بردن در نسخه نهایی فیلم، بدون اجازه و حتی اطلاع من بوده، برای حفظ اصالت نسخه آنلاین فیلم، بخش حذف شده را منتشر می کنم. عزیزانی که از نسخه های دیجیتال فیلم استفاده می‌کنندلطفا محبت کنندو به هر شکل که می‌توانند بخش حذف شده را به فیلم برگردانند. لازم است یادآوری کنم این بخش از فیلم در نسخه مورد تایید شورای پروانه نمایش وجود دارد و حذف آن عملی غیر قانونی و غیر اخلاقی است.»

ویدیوی بخش های حذف شده درخت گردو را که مهدویان به اشتراک گذاشته را می توانید در پایان این خبر ببینید.

فیلم درخت گردو آبان سال 1399 و در اوج شیوع ویروس کرونا و پیش از شروع واکسیناسیون عمومی روی پرده رفت. این فیلم در شرایطی اکران شد که سینماها حالتی نیمه تعطیل داشتند و با ظرفیت 40 درصد فیلم ها را نمایش می‌دادند. درخت گردو که جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره سی وهشتم را از آن خود کرده بود در چنین شرایطی روی پرده رفت و موفق شد 3 میلیارد و 700 میلیون تومان فروش کند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید